logo Veterinární klinika Zvířecí doktor
telefon

Rychlý kontakt
na recepci:
774226266

Právě ordinují

MVDr. Alice ŠimkováAmbulance

MVDr. Jan Čučka portrét

MVDr. Jan ČučkaOperace


Novinky na naší klinice

Novinky na naší klinice

Za poslední období se na naší klinice změnilo několik věcí a posunulo zase o kousek veterinární medicínu kupředu. Co je tedy nového?

První a nejdůležitější novinkou je otevření ICU (intensive care unit) – jednotky intenzivní péče. V tomto regionu jsme jediní, kdo nabízí péči o pacienty v kritickém stavu.

Pacienti jsou napojeni na umělou plicní ventilaci, která zajišťuje dýchání a dobré prokrvení i u pacientů s těžkou poruchou vědomí, epileptiků a těžkých kardiaků. Jsme schopni stabilizovat pacienty, kteří by se za normálních podmínek nedožili následného ošetření zlomenin, poškozených vnitřních orgánů (jater, plic, sleziny, trávicího aparátu).

Druhou změnou je uprade hematologického a biochemického analyzátoru. Jsme schopni přesněji změřit daleko větší množství parametrů a tím, zpřesnit a zefektivnit terapii našich zvířecích kamarádů.

Tyto stroje se uplatňují v běžné diagnostice, tak preventivní medicíně (vyšetření starších pacientů bez vnějších problémů) a zajisté i v urgentní medicíně.

Další novinkou je terapie zlomenin kostí u malých psů a koček pomocí radiolucetních lineárních či hybridních zevních skeletních fixátorů. Do poškozené kosti se zavede několik fixačních hřebů a na ně se postaví fixační rám, který je vyveden na povrch.

Touto metodou jsme schopni odhojit i komplikované a nehojící se zlomeniny s velice dobrým výsledkem.

Jan Čučka, 11. 12. 2013
přečteno: 6610/7928×, 1 komentář

Vložit komentář Vložit komentář

Sýkorová | 28. 1. 2014 17.18 hod. | 109.71.213.x
Pozorně sledujeme všechny novinky z ordinace pana doktora Čučky. Pan doktor je úžasný člověk a hlavně mimořádný „zvířecí doktor". Naší milované fenečce, která má diabetes, už několikrát zachránil život. Jsme moc rádi, že právě v našem městě má MVDr. Čučka svou veterinární kliniku.