logo Veterinární klinika Zvířecí doktor
telefon

Rychlý kontakt
na recepci:
774226266

Nejbližší další službaMVDr. Alice ŠimkováAmbulance, 10.00–17.00


Novinky na naší klinice

Novinky na naší klinice

Za poslední období se na naší klinice změnilo několik věcí a posunulo zase o kousek veterinární medicínu kupředu. Co je tedy nového?

První a nejdůležitější novinkou je otevření ICU (intensive care unit) – jednotky intenzivní péče. V tomto regionu jsme jediní, kdo nabízí péči o pacienty v kritickém stavu.

Pacienti jsou napojeni na umělou plicní ventilaci, která zajišťuje dýchání a dobré prokrvení i u pacientů s těžkou poruchou vědomí, epileptiků a těžkých kardiaků. Jsme schopni stabilizovat pacienty, kteří by se za normálních podmínek nedožili následného ošetření zlomenin, poškozených vnitřních orgánů (jater, plic, sleziny, trávicího aparátu).

Druhou změnou je uprade hematologického a biochemického analyzátoru. Jsme schopni přesněji změřit daleko větší množství parametrů a tím, zpřesnit a zefektivnit terapii našich zvířecích kamarádů.

Tyto stroje se uplatňují v běžné diagnostice, tak preventivní medicíně (vyšetření starších pacientů bez vnějších problémů) a zajisté i v urgentní medicíně.

Další novinkou je terapie zlomenin kostí u malých psů a koček pomocí radiolucetních lineárních či hybridních zevních skeletních fixátorů. Do poškozené kosti se zavede několik fixačních hřebů a na ně se postaví fixační rám, který je vyveden na povrch.

Touto metodou jsme schopni odhojit i komplikované a nehojící se zlomeniny s velice dobrým výsledkem.

Jan Čučka, 11. 12. 2013
přečteno: 7826/9111×, 1 komentář

Vložit komentář Vložit komentář

Sýkorová | 28. 1. 2014 17.18 hod. | 109.71.213.x
Pozorně sledujeme všechny novinky z ordinace pana doktora Čučky. Pan doktor je úžasný člověk a hlavně mimořádný „zvířecí doktor". Naší milované fenečce, která má diabetes, už několikrát zachránil život. Jsme moc rádi, že právě v našem městě má MVDr. Čučka svou veterinární kliniku.