logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Rubrika Ostatní, nespecifikováno

kastrace

Dobrý den, pořídili jsme našemu samečkovi zakrslého králíka kamaráda s tím, že je to také kluk. Vyklubala se z něj ale holka, a tedy se ptám, kterého z nich mám nechat vykastrovat a nebo jestli oba. Sameček nám občůral její klec a samička mě již dvakrát kousla při čistění klece. Samečkovi je 10 měsíců a samičce 2 měsíce.Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji začít u samce a dle výsledku, případně řešit i samičku.

Jan Čučka

kokcidie

Dobrý den, na léčbu kokcidiozy králíků nám byl doporučen Sulfamidin. Kde tento přípravek seženu? Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

přípravek je k mání na veterinách, případně v lékárně na lékařský předpis.

Jan Čučka

kastrace

Dobrý den pane doktore. Mám zakrslého králíka – samce, ke kterému bych chtěla pořídit samičku, aby nebyl sám a měl si s kým hrát, když nejsme doma. Mám ale trochu obavy z toho, že se nemusí sžít a budou muset být v klecích odděleně. Stává se to často? Také mám obavy z kastrace. Chovatelka nám řekla, že je lepší vykastrovat spíš jeho než ji. Chci se tedy zeptat, jestli kastraci provádíte a jestli je to rizikový zákrok. Králíkovi je nyní 10 měsíců a na pravidelné kontroly chodíme k Vám. Také bych se chtěla zeptat, jestli není dobré vykastrovat později i samičku. Slyšela jsem, že se tím prodlužuje její život a předchází rakovině dělohy. Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Veronika Hrubá

Jan Čučka

Dobrý den,

kastraci provádíme v inhalační anestezii. Určitá rizika jsou vždy, ale naším cílem je jejich minimalizace. Zákrok provádíme jak u samců, tak u samic. Snížení hormonální stimulace snižuje riziko nádorových onemocnění.

Jan Čučka

vole

Dobrý den, pane doktore,

prosím Vás o radu ohledně slepiček, doufám, že to není moc troufalé, ale mám šest 7měsíčních slepiček a jedné se udělalo tvrdé vole

co s ní mám udělat, aby jsem jí pomohla?

Děkuji Vám předem za odpověď.

S přáním hezkého dne

A. Vlachová

Jan Čučka

Dobrý den,

v některých případech se tvrdé vole musí řešit chirurgicky. Na dálku to posoudit bohužel nelze

Jan Čučka

očkování

Dobrý den měla bych dotaz mám 5 týdenního králíčka můžu sním jít na očkování už ted?děkuji za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji očkovat po dovršení 2 měsíců

Jan Čučka

stroupky

Pane doktore,

Dobrý den mému samečkovi morčete se přímo na tlamičce pod nosem začali dělat tsroupky a občas z toho vytéká i hnis. Každý den jsme mu to čistili desinfekcí, tak mu to za měsíc zmizelo, ale netrvalo dlouho a opět se mu stroupky objevili, tak jsme mu je opět zašali léčit, ale teď se mu to rozrostlo kolem celého ústního otvoru.

Prosím poraďte mi čím to mám léčit.

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jadnat o bakteriální infekci, která se bude již muset léčit celkovou aplikací antibiotik. Doporučuji kontrolu u veterináře.

Jan Čučka

boulička

Pane doktore,

Dobrý den mé 9 měsiců staré samičce morčete se na místě levé lymfatické žlázy utvořila 2cm velká na ohmat tvrdá, pohyblivá a bezbolestná boulička.

Morče žere, pije, běhá, skáče a vylučuje normálně. Bouličku má od 23.11.2011 od té doby se nezvětšila.

Jejímu tatínkovi se utvářeli podobné bouličky, byli to abcesy, které po nějaké době praskly a už se neobjevily. Mám takové tušení, že se jedná též o abces, ale zajímalo by mě jestli se morčátku nic nestane, když je abces na takovém místě jako je mízní uzlina a pokud by se musela boulička operativně odtranit, tak jakou narkozu bys te doporučil?

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve by bylo vhodné zjistit jaký má boulička původ. To se provede nasátím injekční stříkačkou, Dle toho se pak můžeme bavit o možnostech řešení. V případě nutnosti chirugického zákroku, vždy doporučuji inhalační anestezii.

Jan Čučka

králík

Můj králík není očkovaný mohl by bydlet venku v kleci pod malou stříškou???

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

Nebezpečné nákazy přenáší krevsající hmyz. Pokud jste schopni zabránit kontaktu králíka s hmyzem, může bydlet kdekoliv.....

Jan Čučka

boule

Dobrý den,

již jednou jsem se pokoušela Vás touto cestou kontaktovat, ale asi se stala nějaká chyba, proto to zkouším ještě jednou. Mám 1,5 roku starou samici morčete, které se na žláze (na zadečku), vylučující maz, objevila jakási tmavá zatvrdlina. Vypadá tvarem i velikostí jako morčecí trus. Zatvrdlina není nijak bolestivá, nehnisá, morče na dotek nereaguje, je veselé a neprojevuje žádné známky nemoci. Píši spíše proto, že se chci ujistit, zda nejde o něco závažného, co by vyžadovalo návštěvu veteriny, protože mé druhé morče, také samice (mladší), nic takového nemá.

Moc Vám děkuji za radu a přeji hezký den.

Lenka

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o zatrvdlinu způsobenou nahromaděním mazu. Stačí to sledovat případně oplachovat dezinfekčním roztokem.

Jan Čučka

Veverka

Váš dotaz: Dobrý den,po maratonu hledání a proseb o pomoc(zatím jen marných)jsem narazila na vaše stránky,a tak doufám že snad u Vás by to konečně mohlo vyjít.Jde o veverku prévostu,pokud byste mi k tomuto druhu veverky mohl poskytnout nějaké informace,byla bych vám zavázaná celý zbytek života.Minulý týden jsme si tuto veverku,respektive veverčáka koupili,ale pani co nám jí prodávala nám jaksi nezdělila že jde o docela neznámý druh veverky.To jsem zjistila až když jsem se začla zajímat na internetu.Ale bohužel jsem ani tady mnoho informací nenašla.Prodávající mi pouze řekla že s ní máme zacházet jako s normální veverkou,ale já mám obavy abychom jí tím nějak neublížili nebo jí nějak neohrozili.Jste tedy má poslední šance.Děkuji moc.S pozdravem Veronika Roubínková

Jan Čučka

Dobrý den,

bohužel o veverkách nevím skoro nic. Doporučuji kontaktovat odborníky v zoo.

Jan Čučka

16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1