logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 1

Potíže s morčátkem

Dobrý den, máme doma morče,které měsíc pilo vodu z misky a teď jsme mu dali pitítko. Chci se zeptat jak ho máme naučit z pitítka pít! Děkuji za radu!!

Jan Čučka

Dobrý den,

je třeba hlídat jestli z pítka pije. Pokud ano,je vše vyřešeno. V případě, že morče neví, je dobré v rámci hraní si s ním přikládat zvíře k napáječce a trošku s ní zaklepat, aby kapala voda.

Jan Čučka

stafilokok

Dobry den,koupily jsme si stenatko bisonka (4mes)protoze se poorad skrabala tak jsme sni jeli na veterinu a tam ji zjistily ze ma na kuzi varazku a rekli nam ze je to stafilokok.Protoze jsme ji koupily synovy(8let) na vanoce,udelaly jsme mu tim velkou radost ale mame strach jestli se nemuzeme od ni nakazit.Syn se sni porad mazlil a pusinkoval.Prosim odpovezte mi.

Jan Čučka

Dobrý den,

Stafylokok patří k běžné kožní bakteriální flóře. Pokud není patogenní (způsobující onemocnění), tak není důvod k panice. Doporučuji dodržovat zásady běžné hygieny. Léčit pejska dle stavu – někde stačí antibakteriální šampon, někde se musí nasadit i antibiotika.

Jan Čučka

Zlatý retrívr

Dobrý den, máme problém se 4. letou fenkou zlatého retrívra. Máme ji na dvoře, ale občas jsme ji pustili o do domu (když byla venku velká zima nebo na silvestra když bouchaly petardy). Ted ale začala zlobit. Naučila se otvírat si dveře a když se jí to nedaří tak je záměrně poškrábe nebo ohryzá. Mysleli jsme že se bála ohňostroje a petard, ale už se dávno nestřílí a ona "vyvádí" pořád. Proč to dělá? a jak jí "vysvětlit", že tohle nesmí? uvazujem ji na řetěz, ale vždy, když ji pustíme to udělá znovu a opravdu už nevíme jak na ni. Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

Vaše fenka může trpět poruchou chování, která se jmenuje disociační úzkost. Většinou vznikne při náhlé změně denního rytmu. U Vás to asi ovlivnila přítomnost s lidmi doma. Teď nechce být sama a snaží se dostat do míst, kde ví, že jí bude dobře a že tam někdo je (třeba i za jinými dveřmi). Problém je léčitelný – pokusit se nastolit pravidelný denní rytmus a případně, pokud toto nezabere, nasadit na přechodnou dobu antidepresiva.

Jan Čučka

Potíže s morčátkem

Ahoj,máme doma morče staré měsíc.Potíž je v tom, že když si chceme morče pochovat nebo ho pohladit hází hlavou, poskakuje a hodně píská.Chceme vědět co s tím máme dělat! Mluvíme na něj, necháme ji 3krát denně proběhnout, jídlo a vitámíny dostává pravidelně.

PORAĎTE PROSÍM !!!!!

Jan Čučka

Zdravím,

je třeba se podívat zda je morčátko neurologicky v pořádku, případně udělat nějakou antiparazitární terapii.Také zkontrolovat uši.

Jan Čučka

Králíček

Dobrý den,

už asi šestým rokem mám králíčka a je stále velice akční (viz strhané tapety a okusování nábydku), ale všimla jsem si, že mu jedno očíčko zšedlo a nepřijde mi, že na něj nevidí no nevím. Myslíte, že je nějak nemocný, i když se tak nechová? Nechci ho trápit nějakýma mastičkama do očí atd. Předem moc děkuji za odpověď. Hezký den.

Jan Čučka

Dobrý den,

na dálku se v tomto případě velice špatně radí. Může se jednat pouze o stařeckou změnu. Zároveň však může mít králík nějaký metabolický problém, případně se může jednat o nějaké zranění oka. Doporučuji návštěvu veterináře.

Jan Čučka

pejsek si vykusuje chlupy

Dobrý den,

máme 8letého hrubosrstého jezevčíka a ten se začal

intenzivně drbat po celém těle a vykusovat chlupy

na zadních tlapkách, v třísech a v jednom "podpaží".

Můžete mi poradit co může být příčinou tohoto chování a jak bych mu mohla pomoci?

Děkuji

Marcela Sailerová

Jan Čučka

Dobrý den,

u Vašeho pejska se může jednat o alergii (potravní, na něco v prostředí...) nebo kožní parazitózu. V každém případě je vhodné pejska dermatologicky vyšetřit a dle nálezu dělat další testy nebo zahájit terapii. Každé kožní onemocnění se léčí jinak a rada na dálku nemusí pomoc.

Jan Čučka

CUCÁNÍ

Dobrý den,máme obyčejného pětiměsíčního kocourka,který neustále cucá peřiny a oblečení.Nejdříve jsme si mysleli,že z nich cítí pot,ale dělá to i s prádlem čistě vypraným – cucá ho a kouše.Jak ho to odnaučit?

Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

vzhledem k věku Vašeho koťátka je problém s cucáním s největší pravděpodobností způsoben růstem zoubků. Doporučuji zvolit vhodné hračky, které si bude Vaše koťátko pěkně cucat....

Jan Čučka

kulhání No

Dobrý den pane doktore, již 2 roky se pokouším řešit občasné napadání mé 12tileté německé ovčačky. Občas střídavě napadá na levou nebo pravou přední nohu. Místní veterinář mi poradil krmivo Calibra senior, 2krát do roka mi dá Rimadyl. což jí pomůže a pak říká co bych chtěla, že je prý pes starý. Jinak nemá problémy se zadníma nohama, bez problémů vyskakuje do auta, překoná vysoký plot. běhá. nevím, jak postupovat dál, zda může žít teď na podzim na zahradě nebo jestli musí do domu. Také jsem četla o negativních vedlejších účincích Rimadylu, tak bych ráda věděla, zda existuje i nějaký jiný preparát. Předem děkuji za odpověd

Jan Čučka

Dobrý den,

občasné kulhání u Vašeho pejska může být z různých důvodů. Nejčastější příčinou u starších psů jsou artrotické změny v loketních kloubech. Rimadyl zlepší bolestivost. Na dlouhodobou podporu je vhodná nějaká forma kloubní výživy. Ta nevyřeší artrotické změny, ale zlepší "mazání" jednotlivých kloubů. V případě potřeby by bylo vhodné udělat ortopedické a RTG vyšetření.

Jan Čučka

Zubní kámen u pejska

Dobrý den pane doktore,

prosím Vás laskavě o Váš názor – máme krátce 5letého pejska /kříženec – malé plemeno/, u kterého byl zjištěn na horních zubech zubní kámen – vzhledem k tomu, že narkózu velmi špatně snáší – chtěla bych se Vás zeptat zda existuje nějaký jiný způsob odstranění zubního kamene – např. nějakým přípravkem apod.

Velmi Vám děkuji předem za Vaši odpověď a zůstávám s pozdravem

Eva Sieglová

Jan Čučka

Dobrý den,

jako prevence velice dobře funguje čištění zubů speciální psí pastou a kartáčkem. V případě, že již je zubní kámen utvořen, je možné se pokusit o jeho stržení srpkem. Pokud je nános větší je třeba očištění zubů ultrazvukem a to již bez lehké anestezie nejde.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1