logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 10

bázlivost fenky

Dobrý den, prosím oradu. Po návštěvě u veterináře, a aplikace spreye na tlapku, se fenka strašně bojí a jelikož je opravdu silná(Staford), nemůžeme ji k veterináři dostat. Myslíte si, že mé opravdu strach ze spreye? Fenka má 8. měs. Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o strach, který je spojený s nepříjemným prožitkem. Dá se to odnaučovat. Musíte chodit na veterinu a jen jí tam pochválit, odměnit a jít pryč. Mnoho štěští.

Jan Čučka

dva špičáky vedle sebe

Dobrý večer, náš 7 měsíční pejsek má dva špičáky vedle sebe, jen je ten mléčný a ten druhý je ten trvalý zub. Mezi těmito zuby je už tak úzká mezera, že se mu tam usazují zbytky potravy a nečistot. Sice snažím tu mezeru od toho nepořádku čistit, ale mám obavy, aby pejsek neměl kvůli tomu kaz nebo jiné problémy. Co myslíte, máme zajít do ordinace? Pokud ano, zajímalo by mě jestli pejsek musí dostat narkózu. Děkuji

Jan Čučka

Dobrý večer,

jestliže mu již vypadly ostatní mléčné špičáky, dá se s trháním ještě chvilku počkat. Zatím se můžete snažit zubem kývat. V případě, že v brzské době nevypadne sám, je třeba mu pomoci. Trhání se provádí v mírném obluzení, protože kořen tohoto zubu je stejně dlouhý jako část, která je vidět.

Jan Čučka

odčervení

Dobrý den,před měsícem jsme si vzali k našim dvěma dospělým psům cca 2,5měsíční štěňátko křížence, které bylo prokazatelně napadeno škrkavkami.Odčervili jsme ho ihned Zipyranem plus a po 14 dnech zopakovali(vždy dávka odpovídající aktuální hmotnosti).Taktéž jsme stejně preventivně ošetřili oba naše dospělé psy.Štěně se jeví jako naprosto zdravé, veselé, velmi mu chutná, ale nejsme si jisti, zda je toto odčervení jako terapie dostatečné. Máme nyní po 14 dnech odčervení u všech psů, či jenom u štěněte ještě opakovat? Moc děkuji za odpověď, s pozdravem J.K.

Jan Čučka

Dobrý večer,

myslím, že odčervení pouze nového štěněte bude stačit,.

J.Č.

Jan Čučka

Játra

Dobrý den p.doktore,mám 2letého westíka,od malinka dost pije,dost čurá.Veter.v moči cukrovku nezjistila,avšak v krvi byly dost špatné jaterní hodnoty,nekteré uvádím,lipázaO,63,amyláza2,18,bilrub.,1,9,T428,4 ALT8,13 AST3,54 ALP 1,41,ERY 7,68,LEU 9,5,HB 156,Baso O,98,LYMF 2,7O,UREA 2,5 ALB 28.Veter. mu dala ostropestřec.Stravu bohužel vařím,snažím se dietně-kuře ,rýže,zelenina,granule jí vyjímečně,royal kanin.Po vařené stravě se nám párkrát stalo,že dostal velkou žízen a vyžadoval přísun vody,takže jsme bud byli venku,nebo chtěl stále vodu.Stravu nesolím.Po podání půl No-spy,tyto kompl. za čas ustaly.Prosím,mohl byste mě poradit,jsem už s toho dost neštastná ,děkuji za odpověd,zdravim Marie

Jan Čučka

Dobrý večer,

v každém případě by bylo dobré provést nějaká zobrazovací vyšetření dutiny břišní. Ovšem morfologické změny na játrech nemusí nutně korespondovat se změnami funkčními. Doporučoval bych proto tedy i endokrinologické vyšetření krve a dle výsledků buď léčil jaterní nedostatečnost nasazením veterinární diety nebo tu další (např endokrinologickou) příčinu.

Jan Čučka

bílý boxer

Dobrý den, máme doma bílou boxerku, které budou v březnu dva roky. Hlavní co nás trápí jsou její oči. Má spodní výčka celkem dost povyslá. V létě /letos prvně/ měla cca třikrát v očíčku zánět, mazaly jsme očním framykoinen, při ošetření naříkala a to je tvrdá palice, která vůbec nekňučí. Nevíme, co to způsobuje (já si myslím, že by mohla být alergická na prach, nebo na trávu, protože se jí to objeví, když hodně lítá venku ve vysoké trávě). Můžete mi poradit, jestli by existovala nějaká prevence, aby se s tím už nemusela trápit? Nebo nám nezbyde nic jiného než nakoupit zásobu mastiček a mazat a mazat?

Díky moc K.

Jan Čučka

Dobrý večer,

je otázkou zda je Váš pejsek alergický, nebo zda nemá nějakou anatomickou vadu. Může se jednat o ektropium – více otevřené spodní víčko a zánětlivé změny mohou být pouze sekundární. Toto se dá řešit chirurgickou korekcí.

J,Č.

Jan Čučka

Malatnost sphynx

Dobry den,

chtel bych se zeptat co muze znamenat zmenseni konzumace potravy a jakasi malatnost (cely den i noc lezi v pelechu, drive si chvilema hral z hrackami) u 5.ti mesicniho kocoura Sphynx. Trva to zhruba tyden. Muze to byt viroza, nebo jakasi "spatna nalada v dospivani"? Respektive jestli to muze byt neco zavaznejsiho na leceni? Dekuji mockrat za odpoved.

Jan Čučka

Dobrý večer,

kocourek by mohl být nachlazený nebo ho mohou trápit měnící se zuby. V případě, že se Vám nezdá, je lepší navštívit veterináře a kocourka prohlédnout.

J.Č.

Jan Čučka

Dýchavičnost

Dobrý den,

náš Boloňský psík trpí občasnou dýchavičností. Máme se objednat na vyšetření nebo přijít kdykoliv? Může to být vážné? Děkuji za odpověď.

J.Vorlíčková

Jan Čučka

Dobrý večer,

určitě je lepší se objednat. Může být nachlazený, ale také by to mohl být nějaký problém s kardiovaskulárním systémem. Podíváme se na něj a uvidíme....

J. Čučka

Jan Čučka

pes a neštovice

Dobrý den, může se pětiměsíční boloňáček nakazit lidskými neštovicemi??

Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

viry, ktré neštovice způsobují jsou druhově specifické. Přenos ze člověka na psa by neměl nastat.

Jan Čučka

13cti letý Shi-tzu

Milý Pane Doktore,

viděli jsme se na klinice v Horoměřicích a jak jsem zjistila už tam nepracujete. Omlouvám se že Vás takto obtěžuji, když už máte jiné pacienty, ale prosím Vás o radu..Váš názor na léky které dali Vaši někdejší kolegové našemu psovi.

Pes Suši už bere rok lék na srdce Enap 5, co jste mu předepsal Vy a nyní jsem s ním šla na kontrolu spíš pro jistotu i když kašlání bylo již cetnější než dřív. pan Herčík mu udělal rentgen poslechl si ho a lék enap mu nechal stejný, tak jak byl po půlce Enap 5 a řekl že na odvodnění mu dá lék Furon.(po půlce 2x denně) Suši je ale po lécích divný,málo jí a třese se, a vypije velké množství vody a musí chodit 4x denně ven. Náhodou jsem pak byla na klinice ješte s kočkou a ptala se nejaké paní doktorky( teď si nevzpomínam na jméno) a ta řekla at snížíme dávku Furonu na čtvrtku 2x denně ale že je nutné tento lék brát, aby se "netopil" . Kašlání Sušimu přestalo,ale to pití a čurání se mi zdá nepřirozené. Děkuji Vám mnohokrát za ochotu kdybyste mi řekl co si o tomto léku myslíte.

( jestli ho je nutné dávat). Ať se Vám na Kladně daří! S pozdravem Barbara Blattná

Jan Čučka

Dobrý večer,

odvodnění je nutné v případě, že má pejsek nějakou tekutinu na plicích. Ta tekutina vyvolává kašel. Pokud tam tekutina již není, nebo jí je tam malinké množství, dá se dávka redukovat, případně lék vysadit. Vše se musí hodnotit dle klinického stavu pacienta a případně dle kontrolních RTG snímků. Nadměrné pití a močení je po Furonu.

J. Čučka

Jan Čučka

Akita Inu

Dobrý den, mám akita inu, jsou mu skoro dva roky a mame s nim problémy s kůži… po veterinách už jsme nechali asi 8000 delali mu kozni testy a krevni a stejne nikdo nic nezjistil. Akita se porad drbe a má do krve nohy a mista kde se drbe a strasne zapacha. nevite, co by to mohlo byt?

Jan Čučka

Dobrý večer,

možností je celá řada. V některých případech je dobré udělat biopsii z postiženého místa dle výsledku to řešit. U akit jsou časté autoimunitní problémy......

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1