logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 16

Dobrý den.

V noci nám umřela patnáctiměsíční andulka.Den předtím skoro nejedla,ale ničeho jiného jsme si nevšimli.Naše dcera ale právě prodělala plané neštovice,nemůže to nějak souviset?Děkuji moc za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

virus neštovic je druhově specifický, takže by přenos z dítěte na andulku měl být pouze teoretický.

Jan Čučka

Morče

Dobrý den, pane doktore,

máme 2,5 leté morčátko ( samička). Poslední 3 dny nechce nic jíst. Zdá se mi, že nemůže kousat, protože nechce ani listový salát. Co se týče tekutin, dávám jí alespoň vodu na prst, protože z napáječky pít nechce. Můžete mi co nejdříve odpovědět? Mockrát děkuji.

Lenka Dostálová

Jan Čučka

Dobrý den,

s největší pravděpodobností je bude jednat o přerostlé zuby. Řezáky se dají zkrátit ambulantně, stoličky se musí obrousit v anestezii.

Jan Čučka

Císařský řez

Dobrý den pane doktore mám fenku fr.buldočka ve vysokém stadiu březosti podle utz jsem se dozvěděla že tam jsou 2 velké štěnátka a tak máme naplánovaný císařský řez.Chtěla jsem se zeptat kdysi jsem byla v Horoměřicích s br.filou to jste tam chodíval na praxi a Mudr Herčík dělal mé feně císaře z boku.Ptám se neděláte takto císaře jsme z Kladna a bylo by pro nás lepší ject k Vám než do Prahy.Myslím že tímto způsobem je to pro fenku lepší pro kojení

Jan Čučka

Dobrý den,

v případě, že je nutné provést císařský řez, preferuji metodu z boku. Tato metoda je z mého pohledu elegantnější, protože rána je daleko od mléčné žlázy a dobře se hojí. Na naší klinice je běžným standardem, určitě můžete využít našich služeb.

Jan Čučka

Dětská vyrážka

Dobrý den. Kamrádka má 18ti měsíčního syna, který začal trpět opruzením na zadečku ( to trvá cca2,5 měsíce) a nyní má i shluky červených suchých fleků na zádech. Dětský doktor tvrdí, že to může způsobovat náš kocour. Náš kocour je pravidelně vakcinován a odčervován. Sama mám doma dvě děti 2 a 6 let a žádné kožní ani jiné zdravotní problémy nemají. O jakou nemoc kočky by se mohlo jednat a jak jí u kocoura zjistit. Děkuji.

Jan Čučka

Dobrý večer,

asi by bylo vhodné pokračovat v diagnostice problému u dítěte.… Může se jednat o určitý typ plísně (některé mohou mít i zvířata) nebo alergickou reakci. V případě, že je kočka zdravá bez dermatologických problémů, netrápil bych jí žádnými testy.

Jan Čučka

Dobrý den,

mám takový dotaz. Jsem nemocná nachlazená. Mohou to ode mne morčata chytit. Už se s nimi byla v kontaktu. Děkuji za odpověď Bára

Jan Čučka

Dobrý den,

Vaše nachlazení může způsobit oslabení imunitního systému morčat. Ta potom mohou chytit své viry nebo bakterie.

Jan Čučka

Dobrý den,

asi před měsícem a půl jsme si pořídili nové již třetí morčátko. Je ze z zverimexu. Ale něak neobvykle rychle nám ztloustlo. Může být těhotné? Má asi jen 3 měsíce a bojím se případně komplikací při porodu, když je tak mladé. Ty naše dvě morčata jsou vykastrovaný sameček a samička. Předem děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud je to samice, může být březí.....Ve 3 měsících je již pohlavně dospělá. Pokud chcete domněnku potvrdit či vyvrátit, doporučuji sonografické vyšetření.

Jan Čučka

Dobrý den mam k vam prozbu muj pejsek bigl ma 7 měsicu a pořat mi čura doma a už si snim nevym rady a nerada bych ho dala prič .Mužete mi poradit prosim .Děkuju

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud se nejedná o nevychovanost, je možné, že Váš pejsek trpí poruchou chování. Je potřeba se na celou situaci detailně podívat a dle závěru buď léčit nebo vychovávat.

Jan Čučka

Kokcidióza králíků

Dobrý den,

chtěla bych se Vás nezávazně zeptat. Můj králíček má kokcidiozu a pan doktor mi na to dal lékBaytox 5ti% a řekl, že to mám léčit 2 dny. Má chovatelka mi ale řekla, ať si změním lékaře neb se to léčí úplně jinými léky a léčba probíhá 3 dny. Chtěla bych Vás požádat o radu a chtěla bych vědět, jak je to s tímto lékem.Moc děkuji.

Jan Čučka

Dobrý večer,

přípravek Baycox je určen pro drůbež a prasata a podává se na kokcidie 2 dny. Paní chovatelka měla asi na mysli jiný přípravek, který se aplikuje králíkům na kokcidie, jmenuje se např Sulfadimidin a podává se 3 dny v napájecí vodě.

Jan Čučka

Trusová inkontinence

Dobrý den,

měla bych dotaz na našeho domácího mazlíčka.Jedná se o dalmatina starého 13 a půl roku.dostává pouze granule a jen ráno,protože celý den pak chodí často na stolici.Ale je doma a často se poslední dobou stává,že to nevydrží a pokálí postele i celý barák.Hlavně v noci.Nevíme kde se to v něm bere.Tolik toho nesní.Chci se zeptat,zda je něco na vyřešení tohoto problému.Třeba nějaké léky na posílení svěrače.Víme,že je to stářím,ale i tak se ptám,zda by se mu nedalo nějak pomoci.Děkuji moc za odpověď.Vítková,

Jan Čučka

Dobrý den,

Váš problém může být komplexnější. Může to být způsobené horším trávením a nižší stravitelností přijímané potravy. Může to být zhoršená funkce řitního svěrače. dále je potřeba vyšetřit bederní páteř, kde může být komprese míšních drah. Bylo by dobré zkontrolovat i biochemicky krev. Dle nálezu se pak dají aplikovat nějaké léky.

Jan Čučka

Kastrace

Dobrý den.

Milý pane doktore, prosíme Vás o několik rad. U naší 6-leté feny pitbullteriéra se asi před měsícem objevil třes přední končetiny. Jedna packa chvíli jako by velmi silně pulsuje a potom je zase vše v pořádku. Myslíte, že to může být nějaký problém, nebo to je normální? Nikdy jsme si toho totiž nevšimli.

Dále bychom se Vás rádi zeptali na Váš názor ohledně vhodnosti kastrace u feny, které nikdy neměla štěňata a velmi často trpí falešnou březostí.

Nakonec bychom se Vás rádi zeptali, jestli je možné provést operaci bulky na mléčné žláze zároveň s kastrací během jedné narkózy a na kolik by orientačně takový zákrok vyšel.

Moc Vám děkuji za odpověď a přeji vše nejlepší.

Jan Čučka

Dobrý den,

třes končetiny může souviset s horšími biochemickými parametry. Doporučuji biochemický rozbor krve, který je součástí předoperačního vyšetření. Pokud fenečka trpí falešnými březostmi, kastraci vřele doporučuji. S kastrací není problém pořešit i bouličku na mléčné žláze – v jedné anestezii. Cena zákroku, včetně předoperačních vyšetření je řádově 5000 Kč.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1