logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 19

Kastrace králičí samice

Kastrace samice králíka

Dobrý den,

Chci sezeptat jaká je cena kastrace zakrlého králíka – samice a jak dlouho zákrok trvá.A je vhodná nebo se dá léčit i jiným způsobem?

Samice značkuje močí byt a doráží na vše živé.

Popřípadě objednací doba na tento zákrok je .....

Děkuji za odpověď

Truxa

Jan Čučka

Dobrý den,

cena kastrace je zhruba 900 Kč. Zákrok i s usínáním trvá zhruba 35 minut. Pokud se samice chová tak jak popisujete, je kastrace vhodným řešením. Objednací doba na zákrok je zhruba týden.

Jan Čučka

Ampule na klíšťata

Dobrý den, jaký je váš názor na aplikaci ampule proti klíšťatům psovi mezi lopatky? Myslíte, že je to dostačující ochrana proti klíšťatům a že to psovi nemůže nějak uškodit?

Máme krátkosrstého jack russel teriéra.

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý večer,

ampulky ve formě spot onu jsou velice šetrné a fungují dobře. Není důvod se při jejich používání ničeho obávat, pokud se dodrží doporučený postup.

Jan Čučka

Papillon

Dobrý den,chtěli bychom si pořídit pejska plemene papillon, ale známí nás varují, že jako ostatní trpasličí společenská plemena může trpět mnoha zdravotními neduhy. Kupovali bychom výhradně štěně s PP, jehož rodiče mají vyšetřenou luxaci patelly apod., ale nyní váháme...Nemáte prosím nějakou praktickou zkušenost se zdravím tohoto plemene ze své ordinace?

Děkuji za odpověď.

J.Křepelová

Jan Čučka

Dobrý den,

toto plemeno je trošku tvrdohlavé. Zdravotní problémy má ve srovnání s jinými malými plemeny minimální. Průkaz původu bohužel není záruka zdraví, ale koupě tohoto plemene bych se nebál.

Jan Čučka

uši

TOSA INU

Dobrý den,máme pejska Tosa Inu starého 4 měsíce a nevím jestli má dobře stavěné uši.V zadní části je má jakoby přeložené (nedělají pěkný trojúhelník) a když zbystří,tak vypadají jako klepaté.Nevím jesli je to věkem a spraví se to nebo to půjde s nějakou pomocí odstranit.

Děkuji za odpověď.S pozdravem Vacková

Jan Čučka

Dobrý den,

na dálku nejsem schopen posoudit nasazení uší. Chirurgické korekce jsou považovány za neetické a neprovádí se.

Jan Čučka

Kastrace králíka

Dobrý den,

chci sezeptat jaká je cena kastrace zakrlého králíka – samce a jak dlouho zákrok trvá.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Žáková K.

Jan Čučka

cena kastrace králíka je cca 500 Kč. Zákrok je na 20 min plus čas na probouzení.

Jan Čučka

Podrobnosti o kastraci

Dobrý den pane doktore,

chtěla jsem se zeptat jestli před plánovanou kastrací provádíte předoperační vyšetření.Jak to u vás funguje když si u vás nechám vykastrovat fenu?Musim jí u vás nechat třeba celý den,nebo jí stačí přivést před operací a hned po operaci si jí zase odvést?Pak mám ještě jeden dotaz ohledně gastropexe.Původně jsem totiž myslela,že pokud je provedena preventivní gastropexe tak,že je stoprocentní ,že pes nebude mít torzi žaludku,ale známá mi řikala,že někde četla ,že to tak není a tak se vás chci zeptat jak to tedy je a jestli by jste gastropexi doporučil.Jedná se o německou dogu.Mockrát děkuji V.F.

Jan Čučka

Dobrý den,

předoperační vyšetření včetně biochemického vyšetření krve je naším standartem. Před zákrokem proběhne vyšetření, pak si fenku převezmeme, proběhne zákrok (cca 1 hod) a následuje kontrolované probouzení u nás. Pokud je vše v pořádku, zhruba za 3 hodiny může pejsek domů. Gastropexe výrazně omezuje možnost torze žaludku. Jsou případy, kdy se žaludek i po gastropexi otočí. Pokud již je dutina břišní otevřená, považuji provedení gastropexe za rozumné.

Jan Čučka

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně mého králíčka Růži. Když jsem jí asi před 3 měsíci drbala na zádech, tak jsem si všimla, že tam má nějaké bouličky nebo něco, ale měla tam chlupy, takže jsem nevěděla c o to je. Na veterině jí ostříhali, a řekli mi , že to jsou stroupky , dali je pod mikroskop, ale říkali , že nevědí co to je. Dali nám mastičku a když to nemizelo tak i nějakou vodičku a i injekce jí píchali , ale stroupky tam má pořád. Jinak jí nic není, nic jí nebolí, normálně žere. Jen ty stroupky jí nemizej. Prosím poradte , díky moc

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji kožní seškrab a mykologickou kultivaci.Dle výsledů pak léčit. Na dálku toho bohužel víc nevymyslíme.

Jan Čučka

krytí

Dobrý večer pane doktore,

jsme Vašimi pacienty, přesto bych Vás ráda požádala touto formou o vysvětlení následujícího, jelikož ani mezi zkušenými chovateli jsem se nedobrala k jednoznačné odpovědi, naopak, co chovatel, to jiný názor.

Mám britskou kočku a brzy s ní pojedeme na první krytí. Chtěla bych se prosím zeptat, jak dlouho by měla kočka zůstat u kocoura a zda počet krytí má vliv na počet koťat. Někdo mi radí nechat kočku u kocoura 1-2-3 dny, jiný týden. Totiž mojí známé chovatelce před nedávnem porodila BRI kočka 1 živé a 2 mrtvá koťata a chovatelka si myslí, že takhle to dopadlo proto, že nechala kočku u kocoura týden a že zpočátku zplodili 2 koťata a ke konci jedno, které žije. Prý došlo k tomu, že v matce byla koťata s týdením věkovým rozdílem a aby i to poslední zplozené se narodilo životaschopné, přenášela kočka celý vrh a ta dvě prvně zplozená se narodila přenášená a mrtvá.

Jiná chovatelka mě řekla, že oplodněná vajíčka má kočka ve vejcovodech a až když se vrátí z krytí domů, že je spustí do dělohy. No pane doktore, mám z toho dost guláš a Vy ze mě možná také :)). Prosím Vás tedy, byl by jste tak laskav a mohl mě vysvětlit jak to při krytí kočky je, co se v ní děje ?

Velice Vám děkuji za odpověď, s pozdravem D.Toc.

Jan Čučka

Dobrý večer,

kočka má provokovanou ovulaci. Ovuluje pouze při páření. Nedochází k ovulaci pouze 1 vajíčka, díky tomu mají kočky většinou více mláďat. Opakované krytí zvyšuje pravděpodobnost zabřeznutí. V okamžiku, kdy dojde k oplození vajíček, tělo začne produkovat hormon, který zamezí možnosti oplodnit další vajíčko v pozdějším termínu. 3 koťata byla stejně stará, jen došlo k problému při porodu nebo výživě v děloze. Délka pobytu u kocoura není rozhodující.....

Jan Čučka

Pasteurela

Dobrý den, pane doktore, mám doma králíčka, u kterého propukla ze dne na den asi přede dvěma dny s největší pravděpodobností Pasteurelóza. Již druhý den králíčka léčíme antibiotiky a zdá se, že jeho stav se pomalinku lepší. Alespoň doufám. Ale mám doma ještě cca ročního koucourka, tak jsem se Vás chtěla zeptat, zda-li by se od králíka mohl nakazit. Velice Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Denisa R.

Jan Čučka

Dobrý den,

pasteurela je bakterie, která při proniknutí do dýchacího aparátu může způsobit problémy. Králík bakterie šíří do prostředí a z něho se teoreticky může nakazit kocour. Vše záleží na individuálním stavu imunitního systému.

Jan Čučka

Mám křížence srnčího pinče- stř. velikost a jezevčíka, 1. května mu bude již 15 let. Má problém se stolicí, neustále ho to nutí, jen jde málo a řídce. Veterinář nám dal sice antibiotika, ale s tím, že je už starý a příčin může být mnoho..může to být prý i nádor… navíc mu otekla viditelně levá zadní noha, z postele seskočí, s tím problém nemá, zřejmě ho to ani nebolí, aspoň tedy nenaříka, jen je smutnější. Stravu i vodu přijímá bez problémů. Prostě to jen nechci vzdát. Děkuji moc za radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

pro bližší posouzení stavu Vašeho pejska je třeba provést rektální a RTG vyšetření. Na dálku jsou to jen spekulace.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1