logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 2

štěnátka

dobrý den, před pár dny jsem zde prosila o pomoc při porodu, ted s radostí mohu napsat, že je vše za námi, moje fenečka štěnátka porodila zcela bez pomoci za chvilku mé nepřítomnosti. Jen se Vás chci ještě zeptat na jednu věc, Máme štěnátek 8 a dr. mi doporučil 2 dát pryč, je to opravdu nutné máme je 2 dny a krásně přibírají. Jsem ochotna je i ručně krmit když to bude nutné, ale utratit je odmítám, poradte je to tak možné?

Jan Čučka

Gratuluji k úspešnému porodu! Nevidím důvod zbavovat se 2 štěňátek. Pokud to fenka zvládá, nechte to na ní a pouze časem bude třeba přikrmovat šťěňátka.

Jan Čučka

morče

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mé morče má vykousanou srst na zadku a na ní šupinky, veterinář mi řekl že jde o plíseň, ale na internetu sem se dočetla, že ta se začína prvně objevovat na hlavě, kde však mé morče vůbec nic nemá. Je tomu opravdu tak? Lze pouhou prohlídkou morčete přesně určit, že se právě jedná o plíseň? Děkuji za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

plíseň se dá diagnostikovat kultivací. Při odběru vzorku je dobré udělat i parazitologické a případně i bakteriologické vyšetření. Okem se dá poznat dost, ale rozlišit původce lze velice težko....

Jan Čučka

Dobry den, vcera jsem se svou starou fenou byla na sono, protoze byla takova sklesla a nechtela behat. Nic nam nerekli jen ze to je asi nador u sleziny nebo v ni? Ta slezina je podle doktora divna a velka. Kdyz na ni sahal tak necitil nic. Mame se rozhodnout zda operovat nebo ji nechat umrit prirozene, fene je 9let. Mate s tim nejake zkusenosti? Operoval ste neco podobneho? Zili pak ti psy dal a v jake kvalite? Preci jen te nasi uz je 9let nevime zda by to zvladla. Operoval ste nekoho takhle stareho s necim podobnym??? Odepiste pprosim jsme zoufaly

Jan Čučka

Dobrý den,

nádor sleziny je operabilní. V případě, že se nejedná o shoubný typ nádoru, je kvalita života zvířete po operaci velmi dobrá. Nevím o jaké plemeno se jedná, ale operovat se dají i třeba pejsci ve věku 15 i 16 let. V případě šetrně vedené anestezii e dobrého monitorování při operaci by to mělo jít. Nevím, proč by měla umírat, když se nabízí řešení.

Pěkný den

Jan Čučka

Můj roční kocour s PP

má pravidelně žlutou až zelenou stolici s příměsí čerstvé krve. Je odčervený, očkovaný, krmený kvalitními granulemi. Byla jsem u místního veterináře na očkování a říkala jsem mu to, ale protože je živý, neubírá na váze, tak to dál neřešil. Mně se to nelíbí, chtěla bych se zeptat na Výš názor. Děkuji za odpovědˇa přeji hezký den.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji chemické i parazitologické vyšetření trusu a dle nálezu případně řešit nebo dělat další vyšetření – odběr krve, sono dutiny břišní , atd..

Jan Čučka

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda máte skušenost i s plemenem šarpeje.Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

ano s tímto plemenem zkušenosti mám. Pěkný den.

Jan Čučka

AMSTAF

Dobrý den,

Máme doma sedmiměsíční fenku amerického stafordkého teriéra. Asi před měsícem a půl se začala škrábat na uších, kde se jí začaly dělat stroupky. V té době se jí objevil okolo očí zřejmě nějaký exem. Byly jsme u doktora a dostala mastičku, která nezabrala, šli jsme opět k lékaři kde dostala dvě injekce( jednu na zmírnění reakce, a druhou antibiotika) plus antibiotika v tabletách, po týdnu jsme šli na kontrolu a ted dostala další antibiotika. Ouška kde měla ošklivé strupy se hojí, ale stále si kladu otázku v čem byl problém. Doktorka mluvila "třeba" o  nějaké alergii, ale jaké se nepokoušela zjistit. Fena měla celou dobu límec, tak se nemohla škrábat. Taky nesměla žádné "lidské jídlo", které by se mohlo alergie prý týkat. Ted se ale obáváme toho že až dobere doufám už poslední antibiotika a sundáme jí límec, dostane třeba i jiné jídlo než granule, že se vše vrátí zpět. Nikdo nám neřekl, z čeho tento problém vznikl a kde je jeho počátek. Proto se ptám na Váš názor. Mockrát děkuji a přeji hezký den. Martina.J

Jan Čučka

Dobrý den,

příčinou může být potravní alergie, ale i třeba kožní parazit např. demodex. Dají se udělat určitá vyšetření – kožní seškrab, příp alergické testy. Na základě výsledků se dá uvažovat o příčině. Pěkný den.

Jan Čučka

Dobrý den,chtěla bych se poradit mám doma 12letou fenku kokršpaněla na zádech se jí vyrazila taková bulka chtěla jsem se zeptat jak se pozná že je to nádor?A také se mi zdá ,že už neslyší bude to asi stářím nebo nebylo by možné že by mohla mít něco v oušku?Děkuji za radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

z bouličky se dá odebrat vzorek tenkojehelnou aspirační biopsií a dle buněk se dá posoudit o jakou patologii se jedná. Co se sluchu týká, je třeba se podívat do uší, ale s velkou pravděpodobností se jedná o stárnutí buněk a slábnutí smyslů.

Jan Čučka

KASTRACE FENKY

Dobrý den, mohl byste prosím porovnat klasický postup a  kastraci fen miniinvazivní technikou,kterou vaše ordinace nabízí? Jak velké je riziko následné inkontinence? Jedná se o kastraci mladé nechovné fenky(středí velikost-20 kg)- jako prevence před nádory mléčných žláz a zánětu dělohy. Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

Výhodou miniinvazivní techniky je velikost rány – je na levém boku velikosti cca 1 cm. řez je veden přes více svalových vrstev. Klasická metoda se děla v okolí pupku ránou cca 5cm. Rána je větší, ale porušuje se pouze 1 svalový spoj. V obou případech se rány dobře hojí a fenka druhý den může dělat skoro vše jako normálně. Riziko močové inkontinence je u středních plemen psů relativně nízké.

Jan Čučka

Tosa inu

Dobrý den, uvažuji pořízení tohoto plemene. Není to z rozmaru, bude společník pro mého postiženého syna. Ale pořád váhám, jsou tito psi nároční na udržení dobrého zdravotního stavu. Máme zřizovat pojištění? Máte nějaké zkušenosti s tímto plemenem?

Jan Čučka

Dobrý den,

Tosa inu je velké plemeno. V mladém věku může mít růstové problémy, jinak je to relativně bezproblémové plemeno, které je oddané a plné života. Je třeba se mu dostatečně věnovat a pak zajisté splní Vaše očekávání.

Jan Čučka

jezevčík

Dobrý den,mame jezevčíka který trpí plísněmi kuže,hlavně na nohach a pod krkem.Dostali jsme šampon a olejíček,ale nic nepomohlo.Teď už ma kůži pod krkem bez chlupů a zrohovatělou.Co by jste nám doporučil?Jaký lek by mu pomohl,pořad se škrabe.

Jan Čučka

Dobrý den,

Otázkou je, zda Váš pejsek má skutečně plíseń nebo jiný dermatologický problém. Doporučuji dermatologické vyšetření případně i odběr krve a dle výsledků teprve léčbu.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1