logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 26

Králíček

Dobrý den, králíček nám asi 4 dny nejí, pije minimálně.Mohu poprosit o radu o jakou nemoc by se mohlo jednat a jaký by měl být postup jejího léčení?? Předcházel tomu průjem. Nyní stolice normální. Stravu celou dobu dostává stejnou,sušené ovoce a granulky. Před asi třemi týdny se mu na přední pacičce udělal defekt,který si neustále olizoval a okusoval. Na to dostal injekci snad na Roztoče?? A lokálně ošetřujeme Heřmánkem.Nevím zda může jít o nějakou souvislost? předem moc děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

problémy mohou souviset s aplikací injekce proti roztočům. Zároveň se ale může jednat o úplně jiné onemocnění, např. kokcidiózu. Doporučuji vyhledat odbornou pomoc.

Jan Čučka

Ochrnutý pes

Dobrý den,

bohužel stala se nám velmi smutná věc a jelikož já osobně necítím dobrý konec ráda bych se zeptala na názor ještě jinde. Naše fenka jezevčíka ( 9 let – nadváha cca 12 kg, cca před měsícem na kastraci a nasazena dieta – původně 14 kg ) nám náhle orchnula na zadní část těla. Moje matka ji onehdy večer chtěla vzít do náruče, ale ona bolestivě zakňučela a odběhla se schovat pod postel. V noci z pod postele vylítla s šíleným jekotem a pak už se na nožičky nepostavila. Jsou zcela nepohyblivé jako by byly hadrové. Byli jsme s ní tedy na klinice a doktor nám sdělil že na normálním RTG není nic vidět, ale když udělal hlubší RTG zjistil, že má čuba skřípnutou míchu mezi obratli. Odoperoval ji tedy. Operace vyšla na 20,000,- .… Dal nám šanci 50/50. Teď máme fenku zase doma ale stále se nehýbe. Nemůže samozřejmě ani čůrat kvuli necitlivosti a tak s ní jezdíme každý den k našemu veterináři, aby ji vyčůral. Cvičíme s ní každý den tím, že ji bereme za zadní nožičky a pérujeme s ní jak nám bylo sděleno, že máme dělat. Ráda bych se zeptala na Váš názor. Ohledn postupu i názorů našeho veterináře atd. A nějaké šance. Veterinář co fenku operoval nám také sdělil že toto není záležitost chvilková, ale že musí mít toto již dlouho např cca dva roky. Byli jsem již před delší dobou u našeho veterináře ke kterému chodíme běžně protože nám fenka kulhala, ale řekl nám tehdy, že je pouze simulantka a chce pouze více pozornosti a nic ji nebolí což tedy nebyla pravda… Děkuji velmi za Vaši odpoveď.

Děkuji a přeji hezký den

Třešňáková

Jan Čučka

Dobrý den,

u pacientů s nadváhou je pooperační rekonvalescence složitá. V každém případě je třeba intenzivně rehabilitovat. Pasivní cvičení je nedostatečné. Pro podporu hojení a regenerace je vhodné využít i dalších pomůcek jako např. pulzní magnetické pole. Prognóza musí být opatrná.

Jan Čučka

uši

Dobry den, rada bych se zeptala jak ulevit pejskovi, ktery casto trese hlavou. Usi casto cistime, ale i tak nam pejsem hlavou obcas trese. Cim muzeme ( jakym prispravkem ) usi cistit. dekuji

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji návštěvu Vašeho veterináře. Je třeba udělat otoskopické vyšetření. Pokud tam není problém stačí používat čistící roztoky do ucha.

Jan Čučka

Boule

Dobrý den,mám křečka džungarského. Za 3 měsíce bude mít dva roky. Z ničeho nic se mu na páteři udělal nějaký výrustek nebo nevím co to je, ale na omak je to hodně tvrdé. Udělalo se to asi během týdne. Na výšku to má asi půl cm. Myslíte, že je to nádor?Co s tím mám dělat?Nejsou nějaké kapky nebo něco?Myslíte, že trpí?Děkuji.Radka

Jan Čučka

Dobrý den,

skutečně se může jednát o nějaký nádor. Doporučuji návštěvu veterináře a případné chirurgické odstranění.

Jan Čučka

Dobrý den. Náš pes asi před třemi týdny začal dvojnásobně pít a připadá mi pořád nedojedený. Jak moc pije, tak uchcává a musí častěji ven, ale jak říkám začalo to před těmi třemi týdny. Proto bych se vás chtěl zeptat jestli nevíte proč?

Děkuji vám za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

v každém případě by bylo vhodné zkontrolovat základní biochemické parametry. Může se jednat o počínající problém s jaterními funkcemi. Podle nálezu doporučuji další vyšetření (vyšetření moče, ultrazvuk dutiny břišní....)

Jan Čučka

Boláčky na kůži

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, mám doma kluka pekinéze, kterému se dělají po kůži jakoby uhříky nebo vřídky, vždy se mu udělá taková jakoby maličká boule, z které po zmáčknutí vyteče takový tuko-hnis žluto-bílé barvy, má na tělíčku cca tak 3, prosím proto o radu co na to, jestli mu to mohu něčím čistit, nebo zda se s tím máme raději zastavit. Děkuji. Kučerová

Jan Čučka

Dobrý den,

s velkou pravděpodobností se jedná o mírnou folikulitidu. Jsou to ucpané póry mazových žláz. V některých případech stačí lokální oštřování, v jiných je třeba celková léčba.

Jan Čučka

Narkomani

Dobry den, vcera vecer jsem byla se psem na prochazce. Byla tma,a tak jsem si nevsimla,ze prochazime mistem kde nejspis kratce predtim nekoho pobodali. Muj pes jednu z tech kaluzi krve olizl. Bydlime ve ctvrti plne narkomanu,vcetne jejich zachytky. Muze nas pejsek nebo my od nej neco chytit? Dekuji Vam za odpoved. Preji hezky den

Jan Čučka

Dobrý den,

nemusí se stát vůbec nic. Ale samozřejmě může být v krvi spousta patogenů. Jedná se hlavně o bakterie. Viry jsou většinou druhově specifické, takže tam se bát tolik nemusíte. Pejska doporučuji sledovat. Pokud by se Vám něco nezdálo, bylo by dobré se na něho podívat.

Jan Čučka

osvalení hrudníku

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu jak zvýšit hmotnost a celkové osvalení

hrudníku a předních končetin u Flat Coated Retrievera. S příjmáním potravy problémy nemáme, 2 x denně a pejsek je zcela zdráv. Psovi je 19 měsíců a proti ostatním pejskům z vrhu je hubený. Rentgeny kloubů i loktů má 0.

Zajímá mě zda se osvalení dá dosáhnout tréninkem, nebo doplňkem ke stravě. Krmíme Royal Canin.

Jan Čučka

Dobrý den,

na zlepšení osvalení hrudníku doporučuji tréning. Nejlepší je běhání do kopce. Stačí jeden člověk na kopec, druhý dolů a střídavě si pejska přivolávat.

Jan Čučka

Nádor varlete

Dobrý den pane doktore,

moje známá na Vás pěla samou chválu a proto si dovoluji požádat Vás o radu – mám 14ti letého křížence a celou dobu chodíme k jedné paní doktorce,vždy ho jenom naočkovala,ale jinak žádnou prohlídku nedělala až teď,při poslední návštěvě mi sdělila,že má Benik nádor na varleti a je nutná kastrace.Vzhledem k jeho vysokému věku mám strach aby se mi z narkozy probral.V jeho chování jsem nezjistila žádné změny – i na svůj věk je stále dost čilý.Chci se zeptat – je v tomto věku kastrace nutná a „ bezpečná“ ? Předem děkuji za Vaší odpověď Reháková

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve je nutno zjistit o jaký typ tumoru se jedná. Podle výsledku vyšetření se můžeme bavit o možnostech řešení. Pokud je pejsek zdravý, nemusí být anestezie i v tomto věku problémem.Je nutno udělat základní předanesteziologické vyšetření krve, ekg a pak přistoupit k šetrné inhalační anestezii.

Jan Čučka

očkování králíka

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat kolik stojí očkování zakrslého králíka proti pasterelóze? Zároveň jsem se chtěla zeptat jestli by jste doporučoval ještě nějaké jiné očkování, které by mohlo být důležité? Předem děkuji za odpoveď

Jan Čučka

Dobrý den,

očkování proti pasterelóze se nedělá. Základní očkování je proti králičímu moru a myxomatóze.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1