logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 30

Močení

Dobrý den. Máme pejska stáří 5 měsíců a máme stále problém s čůráním mimo plenu na stejné místo. Snažíme se ho venčit asi po dvou a půl až třech hodinách.Po příchodu domů se pejsek po půl až třičtvrtě hodiny vyčůrá na stejné místo mimo plenu.Chtěl bych předeslat, že ho venku i doma chválíme za vyprázdnění na pravém místě.

Pejska máme od šesti týdnů, je to kříženec pudla. Neznáme však rasu druhého z rodičů. ( i když si myslíme, že to nemá vliv )

Děkuji za případné rady.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučil bych dát na místo, kam Váš pejsek močí, ještě druhou plenku. Pokud je to dané jen tím, že si nějak spojil dané místo s potřebou, mělo by se to časem zlepšit. Pak je třeba plenku zmenšit a postupně posunovat, tam, kde bude definitivní místo záchodu.

Jan Čučka

Psala jsem o problému s jezevčíkem a děkuji Vám za odpověd.Bohužel radíte,že mužská část rodiny má krmit a odměnovat,ale to oni vůbec nemají šanci.Pejsek(Bady) před nimi couvá co nejdál může,štěká a vrčí.Uklidní se až když si ho vezmeme na ruku a i tak jsme ho zkoušeli krmit a vezme si jen ode mne a mamky.Od bratra to jen očichal a nevzal si nic.Myslíte si,že pokud si zažil s muži něco špatného,že jim dokáže časem důveřovat?Dokázal by jste odhadnout jak dlouho by to mohlo trvat?

Děkuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

Ve vašem případě asi bude nezbytná trpělivost a neustálé pokusy o získání důvery k celé rodině. Je to proces na delší dobu.

Jan Čučka

Problémové chování

Dobrý den!

Včera (30.12.) jsme si pořídili trpasličího jezevčíka.Vzali jsme si ho od rodiny,která ho dostala darem,ale jejich dcera se o něj nechtěla starat.Je mu už 6 měsíců a máme problém s jeho chováním.Vím,že je moc brzy na to čekat,že by byl hned se všemi kamarád,ale na mě reaguje dost dobře.Jakmile přijdu domů,přiběhne mi naproti,vrtí ocasem a celou mě olizuje.K mamce se tak dobře nechová,ale to ještě není takový problém.Na jejího přítele a mého bratra neustále jen vrčí,štěká a se staženým ocasem utíká.Bratr se ho pokusil vyvenčit,ale když s ním chtěl v náručí odejít pejsek ho strachy počůral a pokakal.Vůbec nevíme co s ním máme dělat.Mohl by jste mi prosím Vás poradit jak udělat,aby se tolik nebál?Je tohle normální chování když přijde od rodiny k jiné?Zajímá mne totiž jestli si zvykne nebo se bude pořád tolik bát.

Moc Vm děkuji za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

Váš pejske má asi špatnou zkušenost s muži. Je možné, že si prožil něco, co v něm zanechalo stopy. V každém případě musíte být trpěliví. Mužská část rodiny by měla krmit a odměňovat a postupně si pejska získávat. Je v něm nedůvěra, kterou musí překonat. Přeji pevné nervy.

Jan Čučka

Agresivní morče

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat :

My máme morče ,ale jsem alergik a proto ho máme venku v kotci společně s králíky. Měli jsme ho v jednom kotci se zakrslím králíčkem a nebyl žádným problem ,ale najednou cca po měsíci jsem si všimla ,že má králíček uplně pokousané uši. Proto jsme je odělili ,ale morčák strašně pištěl jakmile se něco pohlo a tak jsme k nemu zkusili dát velkého králíka a toho pokousal taky :( :( Předtím jsme měli více morčat ,ale s něčím podobným jsme se nesetkali.

:( Nevíte prosím čím by to mohlo být ? Myslím že by mu nic nemělo chybět...

předem Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

agresivita může být spojená s pohlavní dominancí. Možná by mohla pomoc kastrace.

Jan Čučka

Výchova

Dobrý den, mám štěně jorkšírského teriéra – psa asi 14dnů (stáří 8týdnů), čůrání a kakání na plenku se pomalu učíme, po každém úspěšné „trefě“ na noviny dávám pamlsek a chválím až do nebes. Ráda bych se zeptala, zda štěně v případě vyčůrání mimo noviny nějak trestat (plácnutím novinami) nebo je dostatečně pouze zvýšení hlasu se slovy „nesmí". Četla jsem různé reakce, někdo je proti plácání, jiní to schvalují, jaké máte zkušenosti?

Dále bych ráda přešla k tomu, co mě trápí mnohem víc, a sice, zdá se mi, že pejsek je někdy až nepřiměřeně agresivní, je mi jasné, že štěně je hravé a kouše do čeho se dá, zvlášť když rostou zuby, ale mám takový problém, že mi hrozně vyjíždí po rukách – u jiných členů rodiny to nedělá, chtěla bych ho to odnaučit dokud je malý. Snažím se mu místo rukou podstrkovat různé hračky, tyčinky na kousání, ale nezabírá nic. Jakým způsobem ho to mám odnaučit?

Budu vděčná za každou radu, děkuji a přeji hezký den, Verča

Jan Čučka

Dobrý den,

s výchovou pejska je to složité. Důležité je, aby „trest“ v podobě ostrého slova či plácnutí byl vždy spojen se špatným chováním. Opožděné trestání nemá smysl. Pravá česká facka ve správný okamžik udělá své.… Pokud jde o problém s vyjížděním po Vašich rukách – je třeba hned a důrazně pejska trestat, protože to si nesmí dovolit. Pokud to budete tolerovat, budete mít v budoucnu velký problém.

Jan Čučka

Kýla

Dobrý den pane doktore.

Mám 2 letého mopsíka u kterého se objevila pupeční kýla (už ji měl jako štěně, byl operován) pak to ještě operovali s očičkama a ještě ke všemu má nemocné zadní nožičky. Chtěla bych se zeptat jestli je operace nutná. Protože je to pejsek nabouraný, nerada bych ho vystavovala další operaci pokud to nebude nutné. Je nějaká možnost, že by se kýla vstřebala ?? Proč se u něj objevila ??

Jan Čučka

Dobrý den,

pupeční kýla ve vyšším věku nemusí být pupeční kýla, ale rozestoupení břišní stěny z různých příčin. Záleží na velikosti kýly a obsahu kýlního vaku. Pokud je v kýle střevo nebo jiný orgán z dutiny břišní, je operace asi na místě. Na dálku se nutnost zákroku posoudit nedá.

Jan Čučka

Mléko

dobrý den ,prosím o radu ,fenka přišla o štenata ,jak zastavit tvorbu mleka děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud je mléčná žláza bez stimulace může dojít k zasušení bez léků. Pokud mléko fenečka má a nelze to řešit jinak, jsou na trhu léky v tabletách, které Váš problém mohou vyřešit.

Jan Čučka

potkan

Máme s přítelem potkana rok a půl. Poslední dobou byl takovej hodnej až na konec se mu oběvil krvavý hnis na levém oku a hodně mu to nateklo a postupně začal hubnout. Netušíme co sním a nevíme na kolik nas to vyjde kdyz jsi pujdeme na veterinu, pokud to pujde poradte nam prosim a nebo apon na kolik by nas vyslo zajt na veterinu. Predem dekujeme

Jan Čučka

Dobrý den,

může to být pouze zánětlivá změna, ale také začátek většího problému. na dálku víc neporadím. Doporučuji kontrolu u veterináře

Jan Čučka

močení krve

Dobrý den chtěla bych se zeptat.

Naše morče čůrá krev a nežere.Takhle to jde asi 14 dní,ale nepravidelně,např.1 den ano,poté 2 dny zas ne.Co to může znamenat?

Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

Vaše morčátko může být nachlazené. Bylo by dobré kontaktovat Vašeho ošetřujícího lékaře a morče vyšetřit.

Jan Čučka

Krmení

Dobrý den, pořídila jsem si štěňátko jorkšírka, je mu šest týdnů. Chtěla bych Vás požádat o radu, jak často, jaké množství a jaké krmení bych měla pejskovi dávat, aby zdravě vyrůstal a abych ho nepřekrmovala, jelikož pejsek by jedl neustále. Předem děkuji.

S pozdravem a přáním hezkého dne Hrstková

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve si musíte říct, jakým způsobem budete krmit. Jsou granule, konzervy, můžete vařit . Nejjednodušší je krmit granulema. Na každém pytlíku je napsané doporučené davkování. Frekvence krmení malého štěněte – 4* denně.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1