logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 31

Cukrovka

Dobrý den,

dozvěděla jsem se, že moje 4,5 letá fenka beagla má na 99% diabetes, ještě čekáme na výsledky. Chtěla bych se zeptat jak taková léčba diabetesu probíhá a jaké jsou asi měsíční výdaje na léčbu inzulínem. A zda je ještě něco zapotřebí než píchání inzulínu a speciální výživy.

Předem Vám děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

podmínkou léčby cukrovky je nastavit správný denní režim. Jedná se o krmení, návaznost aplikace inzulínu, monitoring krve na hladinu glukózy, aktivita atd. Krevní glukóza se měří ambulantně – výsledek je za 10 sekund. V některých případech se zpočátku pejsek hospitalizuje a měří se tzv. glykemická křivka. To je hladina krevní glukózy v průběhu 24 hodin. Na základě tohoto vyšetření se případně upravuje dávka inzulínu.

Jan Čučka

Srdce

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat co znamená u 13 letého psa těžké dýchání a dusivý kašel?Čumák má teplý,stále polehává,má zrychlený dech,dříve(cca před 7měsíci) ji veterinář zjistil šramot na srdci.Byli ji podány antibiotika ve třech dávkách a není vidět zlepšení.Tenhle stav trvá 6 dní.antibiotika ji byly podány 4,5,6 den.Pokud to bude ve Vašich silách budu rád za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

v každém případě doporučuji rychlé vyšetření hrudníku včetně RTG a EKG. Může se jednat o plicní výpotek, který je způsoben srdeční nedostatečností. Na tento problém antibiotika nefungují. Léčí se to jiným způsobem.

Jan Čučka

Kastrace kočky

dobrý den,

rádi bychom nechali vykastrovat kočku ale než jsme se rozhoupali tak v neděli začala mrouskat .Na internetu jsem se dozvěděla že v této době by se to nemělo dělat.Uz měla na podzim jedny kotata a další nechceme.Můžete nám poradit co ted s tím ?Co když už došlo k tomu že čeká kotata?děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

můžete u kočky nechat proběhnout říji a následně se může uskutečnit zákrok. Pokud by byla v nízkém stupni gravidity, není to pro zákrok překážka.

Jan Čučka

Hmotnost

Dobrý den, mám fenku yorkšíra má 15 měs.koncem října poprvé hárala,její váha v současnosti,je 1,55kg.Což cca před měsícem měla již 1,65kg.Je zdravá,čilá.Můj dotaz zní,zda nemá pod váhu,krmím garanulkama pro plan sensitive + vařenou stravu.S průjmy,nemá problémy.Děkuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud fenka nemá žádný problém nemusí být nižší váha obtíží. Pokud by se Vám na ní něco nezdálo, může proběhnout nějaká preventivní kontrola.

Jan Čučka

Štěně

Dobrý den,máme fenku jorkšíra (2 roky) a nechali jsme si její štěně-kluka (4 měsíce).Když se k ní štěně přiblíží,tak na něj vrčí,on si chce hrát.Fenka mu neublíží,občas zavrčí a pak se chvilku pošťuchujou.Nevím,jestli máme štěně dát vykastrovat a jak se bude chovat,až bude mít fenka nová štěňata.Zda nebudou problémy.Děkuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

Vrčení maminy na svého potomka nemusí nic znamenat. Může to být v rámci výchovy a určování dominance. V budoucnu tento samec může fenku nakrýt, takže kastrace je jedno z možných řešení.

Jan Čučka

Kastrace

Dobry den. Mam asi 8 mesicniho zakrsleho kralika, ktery se posledni dobou chova dost agresivne a vystrikuje moc kde ho popadne. Chtela jsem se zeptat jestli pomuze kastrace, kolik by stala a jak moc je rizikova. Dekuji za odpoved

Jan Čučka

Dobrý den,

kastrace by v tomto případě mohla pomoci. Provádíme jí v inhalační anestezii. Rizika jsou stejná jako při jakémkoliv jiném zákroku v anestezii.

Jan Čučka

Auta

Dobrý den, mám psa – 1 rok a 3 měsíce – a před nedávnem jsem mu našla na varlatech takovou jakoby odřeninu, má to červené, není to ani moc velké, ale stále mu to nehojí. Může to být tím že je zima a někde si to mohl odřít, nebo to může být nějaké začínající onemocnění. ( nevím jak má vypadat fyziologické pohlavní ústrojí psa, takže nemuhu říct, jestli jsou přítomny i jiné příznaky).

Také jsem se chtěla zeptat, jestli byste mi neporadil, jak psa odnaučit běhat za auty. Když jsme na procházce a jede klem auto , vyřítí se za ním a my se bojíme ať pod něj neskočí, Tak je to i v zahradě – když vidí že jede kolem zahrady auto tak je jak pomatený a běží za ním kolem plotu, už má dokonce vyběhané cestičky.

Předem moc děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud pejsek pořád honí auta, je potřeba začít s tréningem. Jak na procházkách, tak i na zahradě používejte delší vodítko a jakmile se pejsek rozběhne, tak ho za vodítko přitáhnete a dáte nějaký povel, který mu naznačí, že to nesmí dělat. Chce to pravidelný tréning. Odřenina va šourku může být jen drobná a nemusí nic znamenat. Pokud se Vám to nezdá, doporučuji prohlídku u veterináře.

Jan Čučka

Morče

Dobrý den,

máme morče, které je týden po porodu.Je moc hubená,pořád se krčí je naježená a moc nežere,přestože má dostatek žrádla.Má čtyři malé.Chtěla jsem se zeptat jestli jí nechybí nějaký vitamín nebo jestli není jenom unavená a neměli bychom ty malé dát zvlášť.Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

morče může mít nějakou poporodní infekci, příznaky nemusí naznačovat pouze slabost nebo nedostatek vitamínů. Doporučuji vyšetřit u lékaře.

Jan Čučka

Bradavice

Dobrý den,

mám dotaz ohledně mé 6ti leté fenky, rasy – český strakatý pes. Asi před 14ti dny se jí na pravém uchu udělaly 2 menší bulky (cca 4 mm), nejdříve bílé zbarvené a teď jsou zarudlé (vypadají jako bradavice). Původně jsem si myslela, že to může být tukový, ale teď si nejsem jistá. Podle hmatu, jí bulka nebolí. Můžete mě prosím poradit? Je nutná návštěva u vás? Děkuji za ochotu a odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o nějaký kožní výrustek.Typů je celá řada a bez možnosti se na to podívat, je stanovení diagnózy obtížné.

Jan Čučka

Králíček

Dobrý den mám Králíčka a včera večer dvakrat vyčůral krev. nevím co to znamená děkuji za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

králíček může byt nastydlý. Pokud je to samice může se jednat o nástup pohlavního cyklu.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1