logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 32

zácpa

Dobrý den,

už si nevíme rady a tak se obracíme na Vás. Máme pejska „Voříška“ (křížený jezevčíček) a v červnu 2010 podstoupil operaci, kdy mu byly odebrány varlátka, protože měl na prostatě cysty. Od té doby nám nastalo peklo.Má totiž hrozné zácpy a poslední dobou jsme v ordanici po třech týdnech, kdy mu stolici vybírají s konečníku, protože se nemůže prostě vykadit. Užívá laktulózu, speciální granule Prescription diet, ale nejí denní dávky jak by měl, protože byl zvyklý na lidskou stravu. Ale lidské jídlo mu už opravdu nedáváme, jen rybičky v oleji a filé. Jsem přesvedčená, že to má opravdu po té kastraci a už nevíme jak dál. Je to náročné pro našeho pejska, nás i finančně. Děkujeme za radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

prvním krokem by mělo být rektální vyšetření a zkoumání oblasti perinea. Podle příznaků co popisujete, je dost pravděpodobné, že Váš pejsek má výduť z jedné nebo obou stran konečníku a to mu způsobuje problémy s vyprazdňováním. Pokud tomu tak je, dá se to řešit chirurgicky. Další vyšetření, které by mělo proběhnout je vyšetření prostaty – sonograficky. Cysta může tlačit na tlusté střevo. Úprava stravy a laktulóza pomohou, ale problém nevyřeší....

Jan Čučka

Flíčky

Dobrý den,

u naší fenky trpasličího pinče se asi před cca 3 měsíci najednou ( ze dne na den)objevily černé flíčky na kůži na hrudníku a nožičkách. Na hrudníku a bříšku flíčky zůstaly a na nožičkách přešly do stádia malých jakoby stroupků. Kůže nebyla svědivá a ani začervenalá. Veterinární lékař udělal kultivaci na plísně , ta byla negativní. Následně fenka dostala antibiotika ( injekce na 14 dní) a kapičku za krk proti parazitům. I po této léčbě má stále stejné flíčky na kůži, pouze se zdají že mají o něco málo světlejší barvu. Minulý týden opět fenka dostala antibiotika, tentokrát v tabletách, ale po aplikaci tablety ji vždy do cca 1 hodiny vyzvrátila. Je dle Vašeho názoru nutné pokračovat v léčbě antibiotiky ?

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji dotáhnout diagnostiku. Může se jednat o hormonální problém, případně i jiné onemocnění. Pokud antibiotika fence nedělají dobře, tak je přestaňte užívat.

Jan Čučka

Dobrý den,

uvažujeme o koupi pejska, asi pražského krysaříka. Momentálně jsme,ale v zahraničí (je stát EU), kde budeme ještě do konce tohoto roku. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné u Vás pejska očipovat a vystavit europas, aby s námi mohl jet. Jak dlouho to trvá a pokud mi napíšete i cenu, budu moc ráda.

Děkuji za odpověď Salačová

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud se objednáte, tak pejska očipujeme a vystavíme pas napočkání. Aplikace čipu je injekce do podkoží levé strany krku. Orientační cena je 750 Kč.

Jan Čučka

Zácpa

Dobrý den,

náš pejsek (borderkolie, 7 let) se nemůže vykakat. Můžeme jí podat projímadlo pro lidi v omezeném množství? Nebo jakým způsobem jí pomoci. Moc děkuji a přeji hezký zbytek dne

Jan Čučka

Dobrý den,

nejjednodušší je aplikace stolního oleje. Pokud chcete sáhnout k projímadlům komerčním, doporučuji laktulózový sirup.

Jan Čučka

Nechtěná březost

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak je to s injekcemi proti nechtěné březosti – kolik jich je, kdy je nutné je píchnout, kolik stojí.… Popř. zda existuje nějaký jiný způsob než právě injekce. A třetí dotaz – je možné nějak orientačně zjistit, jestli je vůbec fena březí (úsměvně bych to přirovnala k lidským těhotenským testům:).

Mnohokrát děkuju,

MZ

Jan Čučka

Dobrý den,

začneme postupně. Časná diagnostika gravidity se u feny provádí z krve okolo 12. dne případné březosti. Další možností diagnostiky je sonografické vyšetření po 25. dni gravidity.Pokud je fenka prokazatelně březíí, pak injekční přerušení gravidity je možné do 45. dne. Většinou se aplikuje jedna až dvě injekce. Další možností je kastrace. Tato metoda je již definitivní....

Jan Čučka

Morče

Mám morčátko, které vypadá smutné, moc nejí a nepije a má přivřené oči. Výkaly má normální. Prosím pomoooc.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji vyhledat odbornou pomoc u veterinárního lékaře.

Jan Čučka

Rada

Dobry den,prosim o radu byvaly pritel ma 6 rocniho Rotwailera fenu....… pes zvraci vse co sni i vodu hned vyzvraci,nereaguje na zadny povel a skoro nemnuze ani vstat a chodit mota se a pada.Z pohlavnich mu vytika neco ruzoveho.Mam o ni strasny strach a pritel tvrdi ze se to vyleci kdyz bude doma vklidu u radiatorui.Prosim poradte mi co by to mohlo byt a co mu mam koupit aby to bylo lepsi,protoze k veterinari mi ji nechzce dat.dekuji vam moc pekny zbytek dne s pozdravem Dagmar

Jan Čučka

Dobrý den,

v každém případě je třeba pejska rychle vyšetřit a léčit. Radiátor to rozhodně nespraví. Může se jednat o zánět dělohy, což může být při neléčení i smrtelné onemocnění.

Jan Čučka

Kastrace

Dobrý den, pane Doktore, prosím o radu, máme cca 1.5 let kocoura nalezence, nejsem si jistá přesným věkem.Chtěla abych ho nechat vykastrovat, ale ještě jsem nezjistila zda už něj proběhl 1 pohl.styk:)zda je nutné čekat.Jestli je nutnése u Vás předem na tenhle zákrok objednat a kolik to stojí.A zároveˇn bych ho chtěla i očkovat.zda je to možné najednou.Děkuji za odpověď .Radka

Jan Čučka

Dobrý den,

kastrace u kocoura není podmíněna pohlavním stykem. Takže pokud jste rozhodnuta, zákrok se dá uskutečnit kdykoliv. Na našem pracovišti se zákrok provádí v anestezii a je nutné se na něj objednat. Očkování se s anestezií neprovádí. Vakcinace může proběhnout za dva týdny po zákroku.

Jan Čučka

Buzení z anestezie

Dobrý večer. Potřebovala bych nutně radu. Včera ve 12 hodin odpoledne šla naše 6-ti letá kočička na kastraci. V této době se silně mrouskala ale prý to nebyl problém. Byla uspána přesně v poledne. Nyní je 1:15 ráno a kočička stále nevnímá. Probrala se trošičku okolo desáté večer. V sedm jsme volaly doktorovi ale ten řekl že se už probouzí. Okolo 23 hodiny začala rychle dýchat jako pes. Rychle a krátce. Oči má zavřené, tlamičku otevřenou a jazyk ven. Nereaguje na podněty. Nevíme co máme dělat a máme o ní strach..Je možné že by byla předávkovaná uspávadly? Nikdy u veterináře nebyla. Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

záleží na druhu aplikovaného anestetika, dávce, metabolických procesech kočky… Stav pacientky není obvyklý. U nás se snažíme těmto pro majitele nelehkým situacím předcházet tím, že zvířata po anestezii předáváme vzbuzená. Další potencionální komplikací může být krvácení. Případ se na dálku hodnotí špatně.

Jan Čučka

Kýla

Dobrý den,

sestra si chce pořídit pejska. Našli jsme přes internet jednoho pejska, ale má kýlu. Chtěli bychom se zeptat, co to obnáší a jak moc by ho ta kýla omezovala. Děkuji moc za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

předpokládám, že se jedná o pupeční kýlu. Nevidím v tom problém. Proběhne základní očkování a následně se to chirurgicky opraví a pejsek bude normálně fungovat.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1