logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 33

zátěž

Máme 6-ti měsíční fenku york. teriéra. Zajímalo by nás jak dlouhé procházky může tento pejsek chodit. Chodíme okolo 4-5 km a fenečka to zvládá. Nemůže to mít špatný vliv na její vývin kloubů a kostí? Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

u malých psů je třeba zátěž rozumně dávkovat. Pokud se pejsek po 5km procházce cítí komfortně, nevidím v tom problém. Pro vývin skeletu a kloubů je přiměřená zátěž vhodná.

Jan Čučka

Krk

Dobrý den, mám 12 letou fenu am. pitbulteriera, která přestala dýchat nosem a na krku se jí udělaly na každé straně 2 bulky. Naše veterínářka ji léčila antibiotiky s tím že má v sobě nějaký virus a zduřelé uzliny ale nepomohlo to nosem stále nedýchá a bulky jsou větčí a krk má zduřelý obávám se že je to nádor. Co mám dělat ? Díky za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji RTG vyšetření případně aspirační biopsii. Dle výsledků vyšetření se dá problém pojmenovat a pak i případně léčit

Jan Čučka

oči

Ještě jsem se chtěla zeptat, náš pejskek od včerejška mhouří očima, zarudlost přes noc zmizela, ani se neotírá o předměty, výtoky nemá, ani nemá oči citlivé, jen hmouří očí jakoby chtěl spát. Má chuť k jídlu, hraje si, pije, má zájem chodit ven na zahradu, horečku nemá o co se může jednat? Četla jsem na internetu o zákalech, zánětech, ale ty jsou vždy doprovázeny otokem nebo výtokem z očí, atd, ale náš pejsek nic takového nemá. Je mu 5 let. Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Na dálku Vám neporadím. Je potřeba se do těch očí podívat a zjistit příčinu.

Jan Čučka

Očkování

Dobrý den, přestěhovali jsme se z Prahy do Kladna a ztratili jsme od pejsků očkovací průkazy, nejsme si jisti zda pan doktor ještě ordinuje, je možné přijít k vám na očkování a pro vystavení nových průkazů?Děkuji za odpověd. Pěkný den

Jan Čučka

Dobrý den,

základní očkování je na jeden kalendářní rok. Pokud budeme očkovat, tak Vám vystavíme i nové očkovací průkazy.

Jan Čučka

Krmení

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat zdali je možné naší malé kníračce Bibince – pod tímto jménem a mým jménem jsme vedeni u Vás v ordinaci- dávat místo veterinární diety Royal canin UR (urinární dieta) , royal canin miniature schnauzer – toto krmivo je určeno pro knírače omezuje tvorbu kamenů a ledvinových potíží. V případě, že nikoliv budeme dál krmit RC UR. Jaterní dietu bych nechala. Naordinoval jste nám půl na půl hepatic a UR.

Děkuji za odpověď. Jinak Bibinka bez optíží – žádný písek ani kamínky.

Jan Čučka

Dobrý den,

základní řada pro knírače je pouze na prevenci močových kamenů. Ve Vašem případě máte dietu na léčbu močových problémů. Doporučuji ponechat diety, tak jak je máte doposud.

Jan Čučka

Potravní alergie

Dobrý den

Mám fenku Amerického Staffordšírského teriéra,jsou jí tři roky je zřejmě alergická na krmivo.Její příznaky jsou svědění kůže,olupování kůže (lupy),často se drbe a kůže je pak zarudlá a někdy až krvavá,vypadávání srsti a olisalost.Rozhoduji se mezi třemi krmivy od Hills a chtěla bych poradit který bude pro ni vyhovující a nejlepší jestli Hills prescription diet d/d,Hills prescription diet z/d ultra allergen free nebo Hills prescription diet z/d low allergen a jestli ho mohu krmit dlouhodobě (celoživotně).

Děkuji.

Antošová Michaela

Jan Čučka

Dobrý den,

všechny typy krmení co jste napsala jsou hypoalergenní. Z/D je eliminační dieta, D/D je dieta udržovací nedráždivá. Tímto krmením můžete krmit doživotně, pokud bude kůže pejska dobrá.

Jan Čučka

Cukrovka

Dobrý den,

mám argentinskou dogu – psa 6let. V prosinci začal hodně pít a v lednu zhubnul během 3dní cca 15kg. Zjistili mu cukrovku – hodnota 23. Od 19.1.2011 mu píchám caninsulin, začali jsme na dávce 0,5 večer a po 3 dnech byla hodnota neměřitelná. Začali jsme zvyšovat dávky....dvakrát denně. Občas mu to klesne na 21. Dnes dávám 0,7 ráno a 0,7 večer a hodnotu má 22. MvDr říkal, že max dávka je 0,9 dvakrát denně. Baští 3x denně menší dávky, vařím mu hlavně rýži, kuřecí maso, pangas a těstoviny. Ze začátku byl úplně bez života, dnes už je veselý jako dřív. I když hubený. Přibral cca 2kg.

Je možné, že by mu caninsulin nezabiral?

Můžete mi prosím poradit? Nechci o něj přijít......

Předem děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

pro Caninsulin existuje doporučená dávka, která se řídí hmotností a závažností stavu. V některých případech cukrovky se vyskytuje rezistence na inzulín. Určitě by bylo dobré udělat širší biochemické vyšetření krve. Může se též jednat o kombinovaný problém více hormonálních os.

Jan Čučka

Nádory mléčné žlázy

Dobrý den, mám 13iletou fenku křížence, před půl rokem se jí udělala boulička na struku, ale nyní má bouličky už na 4 místech. Jedná se o rakovinu? Je spokojená nic jí nebolí, byla čtyřikrát březí. Dá se u psů rakovina léčit a v tomto věku psa? Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve je potřeba fenku celkově vyšetřit a pak řešit nádory. Dle velikosti a rozsahu se nabízí chirurgické řešení. Záleží též na typu nádoru.

Jan Čučka

kočka po kastraci

Dobrý den! Ve čtvrtek odpoledne jsem nechala vykastrovat naši půlroční kočku. Po kastraci měla celou noc bolesti (nemohla si lehnout, jediná poloha, která byla přijatelná byla v sedě), ale pak se konečne prospala a ráno už sama běhala. Během pátku sama příjmala vodu a žrádlo (masová konzerva a granule), sama si udělala potřebu (močení, stlolice bez problémů) Během včerejška ale došlo k úplnému obratu. Přestala žrát, pít – dávám jí vodu a naředěnou masovou konzervu přes stříkačku, ale je to boj.. Od jídla a vody se úplně odvrací. Pořád jen leží a spí, reaguje na jméno a na zvuky kolem,ale je celá vláčná, pohybuje se jen při přemístění polohy… Ránu si nelíže a vypadá normálně (nehnisá, nepáchne). Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor a o radu jak bych jí mohla pomoct?? Předem moc děkuji, Veronika B.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučoval bych kontrolu u Vašeho ošetřujícího lékaře. Může se jadnat o horší metabolické funkce po anestezii, ale případně i další komplikace.

Jan Čučka

nádory

Dobrý den,dnes nám veterinář diagnostikoval malé nádorky na mléčné žláze u naší devítileté fenky.Byla nám doporučena kastrace a odstranění nádorků.Zároveň jsme dostali Enap,protože má šelest na srdci,který by prý měla užívat už doživotně.Chtěla jsem se zeptat,jaká je naděje,že se po operaci už další nádory neobjeví.Děkuji za odpověď.L.Dědková

Jan Čučka

Dobrý den,

nikdo na světě Vám nezaručí, že se další nádory na mléčné žláze neobjeví. Kastrace snižuje hormonální produkci, která může stimulovat nádorové buňky k růstu. Dalším faktorem, který rozhoduje o recidivách, je typ nádoru mléčné žlázy a rozsah chirurgického odstranění mléčné žlázy

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1