logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 36

boule

Dobrý den,

mému Kokršpanělovi je 15 let. Už dva roky má problém s přední levou packou. Tento problém byl diagnostikován jako artroza. Nyní se v  podpaží této packy objevila boule cca 3 cm v průměru. Boule ho nebolí,ale obtíže při chůzi se zhoršují.

Paní doktorka ,vzhledem k věku psa nedoporučuje žádnou operaci.

Co se pro něj dá, prosím udělat, aby byl jeho život ještě chvíli veselý ?

Děkui za radu a přeji krásný den.

J.Probstová

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud jsou obtíže s pohybem spojené s bolestivostí, dají se nasadit léky na bolest. Pokud je pohybový problém spojený s mechanickým problémem díky bouli, tak to léky na bolest nevyřeší. Na dálku se toto nedá zhodnotit.

Jan Čučka

štěně

Dobry den,mame doma 2 mesicnu fenecku Anglickeho kokrspanela.Mame velky problem.O 21:00 hod ji bereme na hodinovou prochazku a ona spi tak 3-4 hodiny a do rana je vzhuru.Pak breci,skuci a nenecha nas spat.Mame ji tyden. Spi na zemi u postele.Dekuji za radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

štěně si v noci vyžaduje Vaší pozornost. Musíte to pár dnů vydržet a dělat, že ho nevidíte a neslyšíte. Doporučuji aspoň dočasné přestěhování z Vaší ložnice. V průběhu dne je dobré zvýšit aktivitu a pejska přiměřeně unavovat průběžně.

Jan Čučka

oko

Dobrý den,chci se zeptat, zda popř. jak se u psa léčí ječné zrno.Děkuji,Zápotocká.

Jan Čučka

Dobrý den,

většinou se jedná o ucpanou mazovou žlázy očního víčka. Ve většině případů udělá službu oční mast.

Jan Čučka

Štítná žláza

Dobrý den,

mé kočce se špatně dýchá a při krevních testech zjistily, že má zvýšenou štítnou žlážu. Chtěla bych se zeptat, zda-li víte jak by se tato nemoc mohla léčit?

Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

v případě nadměrné funkce štítné žlázy jsou 2 možnosti terapie. První je chirurgické odstranění celé štítné žlázy a dle potřeby dlouhodobé doplňování hormonů v tabletách. Druhou možností je léčba v tabletách, která tlumí účinky nadměrně produkovaných hormonů ze štítnice.

Jan Čučka

Krytí

dobry den,rada bych se na vas obratila s mensi radou,mame fenku yorksira 2roky,a psiky yorksira 6mesicu,fenka zrovna ted hara,a rada bych se zeptala jestli uz takhle maly muze fenku nakryt?neustale po ni skace,ale jak je malinky tak na ni moc nedosahne,je proto mozne ze by ji nakryl?stenatka bysme moc radi.Moc dekuji za odpoved krasny den

Jan Čučka

Dobrý den,

pejsek je pohlavně dospělý zhruba od 6 měsíců. Doporučuji zvýšit hlídací aktivitu hlavně po 10. dnu hárání fenečky. Již v tomto věku by mohli začít experimentovat.....

Jan Čučka

stres

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme doma 10 měsičního jorkšírského teriéra. Od malinka jsem ho vozila autem a také k rodičům, kteří mi ho hlídali, když jsem nebyla doma. Je to tak měsíc a on mi začal v autě kňučet a štěkat a u rodičů mi dělá totéž. Jak ho to mám odnaučit nebo jestli to přejde samo. Moc děkuji za radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

Váš pejsek je na Vás asi hodně fixovaný a spojuje si cestu autem k rodičům s tím, že pak bude asi bez Vás. Doporučil bych pozvolný tréning, cestování autem třeba jen 5 minut, pak procházku a postupně zvyšovat časový interval. K rodičům docházejte společně a nechte ho tam chvilku samotného, pak se vracejte a opět prodlužujte interval.

Jan Čučka

Zvracení březí feny

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat máme skoro roční fenku zlatého retrívra, která je v březí. Je nutné jít s ní před porodem na ultrazvuk. Dnes se stalo, že se nám trochu pozvracela , ale spíše to byly jen hleny nebo sliny ale úplně žluté barvy, nebylo toho moc. Slyšela jsem, že to může být po mléce. Včera dojedla po dítěti trochu pribináčku, a také soused ji povolí žrádlo koček, pravděbodobně s mlékem. Může to být z toho?Stalo se to nám až dnes, a pak ale dvakrát měla žlutou stolici. Po porodu by jsme ale určitě měli jít na kontrolní ultrazvuk, že? Děkuji za Vaši odpověď. Uhlířová Alena

Jan Čučka

Dobrý den,

zvracení může být způsobené spíš dietní chybou. Pokud fenka bude normálně přijímat potravu, tak asi není třeba podnikat další vyšetření. Sonografickou kontrolu po porodu vřele doporučuji.

Jan Čučka

Jaterní zkrat

Dobrý den,

mám jorkšírka jeden a půl roku starého.Byl mu diagnostikován jaterní zkrat.Chtěla bych se zeptat jestli se tato nemoc dá léčit doživotní dietou. nebo je nutná operace.

Na kolik je operace úspěšná a jestli je po operaci pejsek zdravý. Je těžké rozhodování a proto prosím o radu.

Jan Čučka

Dobrý den,

jaterní zkrat má dvě formy – intra a extrahepatální. Intrahepatální zkrat je chirurgicky neřešitelný. V případě extrahepatálního zkratu je chirurgická léčba rozhodně lepší. V medicíně není nikdy nic stoprocentní. Dieta je rozhodně prospěšná jako stabilizace stavu před případnou operací.

Jan Čučka

Uši

Dobrý den,

pořídili jsme si 3měsíční fenku Jack Russel Teriera, když jsme si ji přivezli domů, měla krásné uši ve tvaru písmene V. Po nějaké době jsme si všimli, že se jí ouška v zadní části prolamují, jen ji tak trčí od hlavy. Ráda bych se proto zeptala, zda se toto samo vrátí do normálu, nebo mohu nějakým způsobem tomuto napomoci (masírování atd.) Předem děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

v průběhu růstu jsou uši chvilku u hlavy a chvilku ne. Jak se dá pomoci? Ouška se dají lepit k hlavě. Masáží chrupvky lze pomoc správnému natvarování uší. Je možné podávat i doplňky stravy, které se mohou podílet na kvalitě chrupavky.

Jan Čučka

Uši

Dobrý večer pane doktore. Ráda bych poprosila o radu. Máme jeden a půl roku starého francouzského buldočka, který má poslední dva měsíce stále špinavé uši. Čistíme je každý týden přípravkem Otifree, uši jsou týden čisté a pak je má zase plné tmavého mazu. Přijde mi dost podivné, že by se v tuto dobu uši tak moc špinily, když tomu v minulosti nebylo. Neradi bychom něco zanedbali. S díky Věra Čadová.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji vyšetřit ušní maz cytologicky. Může se jednat o kvasinky nebo bakterie, které se v uchu množí. Pokud tam bude nález, je vhodné uši přeléčit.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1