logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 39

zátěž

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mam petimesíční stěně, o víkendu jsme byli na akci a cele dva dny dovadel se psi atd. ted chudak jen lezi, ale ma teplý cumacek, jí i pije, ale trosku mi děla starosti ten teplej čumák. Mam si dělat starosti? nemůže to byt nějaka nemoc?

Jan Čučka

Dobrý den,

myslím, že došlo pouze k drobnému přetížení. Pejsek si odpočine a vše bude zase normální. Teplý čumák je pouze orientace. Pokud máte pocit, že má pes teplotu, je třeba ho změřit teploměrem v konečníku.

Jan Čučka

kocour

dobrý den na jednu noc budu muset odjed mám doma 2ročního kocourka a bohužel nebude možné ho vzít s sebou,chtěla bych se zeptat,jak to tedy snese? Moc mě to trápí,předem moc děkuji moc za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

kocourek by měl přečkat noc bez problémů.Nechte mu tam nějakou hračku a můžete být celkem klidná, že to zvládne.

Jan Čučka

uzliny

Dobrý den, máme fenku bernskou salašnickou. Již 4 dny má oteklé krční uzliny a má problémy se zrakem. Špatně se ji polyká tím pádem odmítá potravu a začala ubývat na váze. Oči má bez jiskry zastřené levé je horší s šedým zákalem. Dostává antibiotyka a do očí kapičky, ale žádné zlepšení nepozoruji tak prosím o radu děkuji Romana

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji detailnější vyšetření včetně hematologie a biochemie, případné odebrání vzorků ze zvětšené uzliny. Nedá se vyloučit i onkologický problém.

Jan Čučka

chřipka

Dobrý den, Před dva dny jsem dosala ohromnou chřipku, v pokoji semnou spí i můj pes, příjde mi, že je smutná a z nosu jí teče pořád voda (rýma)....Je možné aby chřipku chytla odemne? A co s tím máme udělat? Děkuji za radu

Jan Čučka

Dobrý den,

viry jsou druhově specifické. Pokud jste nemocná, zvyšuje se infekční tlak v prostředí a pokud dojde k oslabení imunitního systému Vašeho psa, pak může onemocnět nějakou svou nemocí.

Jan Čučka

polykání

Dobrý den pane doktore , máme doma 12ti letého belgického grifonka ( brabantika ) ..… poslední půl rok se nám čas od času začal z ničehož nic olizovat ( jako po jídle ) .… teď se to ale stupňuje a je to mnohem intenzivnější , vypadá to jako v létě když se chladí ..… napadlo mě jestli nemá problémy s dýcháním .… ucpaný nos .… ale ten se zdá v pořádku a dušný není ani nekýchá a neprská ..… prostě se začne olizovat bez příčiny a neví kdy přestat a to teď dost často ..… předem moc děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji prohlédnout dutinu ústní, zkontrolovat zuby a následně hledat případně další problémy. Na dálku víc nevymyslíme.

Jan Čučka

kastrace

Dobrý den,

zítra jsem si chtěl u Vás domluvit termín kastrace mého kocourka, ale zrovna dnes začal pravděpodobně mrouskat. Je mu 10 měsíců. Mohu se zeptat, zda i tak je možné kastraci provést nebo je lepší počkat? A vlastně proč není – jak jsem se na internetu dozvěděl – doporučeno kastrovat v době říje? Děkuji za odpovědi.

Jan Čučka

Dobrý den,

asi je třeba udělat si jasno v pojmech. Samec kocour začíná značkovat a je aktivní v sexuálním chování. Kočka samice má periodickou říji, které se říká mrouskání. Kocour se může kastrovat kdykoliv. Samice se také může kastrovat kdykoliv jen s tím, že v odbobí říje je vše překrvené a více to krvácí.

Jan Čučka

Granule

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Mám 15letého knírače, kterému jsme nyní koupili granule Brit pro seniory. Poslední dobou má problémy s pozřením. Sní pár granulí, poté se nahrbí a jakoby se vyzvrací. Stalo se, že i vyzvracel hustou bílou pěnu. Zkoušeli jsme granule máčet, ale nepomohlo to. Nyní jsme vyzkoušeli i jiné granule, ale i přesto že má hlad, nepozře je.

Děkuji mnohokrát

S pozdravem Pavel

Jan Čučka

Dobrý den,

nemusí se jednat o problém způsobený granulemi. Doporučuji biochemické a hematologické vyšetření a sonografii dutiny břišní. Dobré by bylo i zkontrolování dutiny ústní....

Jan Čučka

dýchání

Dobrý den,

máme kočku starou cca 8 let, je venku a cca 2 měsíce pozuruji, že při dýchání, vrnění vydává zvuky jako chrčení, sípání. Myslela jsem, že je nachlazená, ale neustává to. Jinak potravu přijímá normálně a chová se přirozeně, ped týdnem měla 1 kotě.Jaká může být příčina?

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji RTG vyšetření hrudníku a samozřejmě klinické vyšetření kočky. Takto se může projevovat počáteční stáium astma.

Jan Čučka

bouličky

Dobrý den,máme doma fenku křížence vlčáka teď ji bude 10 let je stále veselá a aktivní. nikdy neměla štěňátka a není ani kastrovaná.Asi před týdnem jsem ji na břiše nahmatala velké hrudky hroznoveho tvaru, jedna je veliká skoro jako vejce.podle všeho jde o zatvrdlé mleko nebo něco s mlečnou žlázou:( pročetla jsem si na netu všecko možné o falešné březosti..proč vznika,jak vzniká,jak tomu předcházet,co dělat když začíná, ale co v situaci pokud ony hrudky zatvrdlého mléka zustanou jsem bohužel nenašla:( mám strach aby se u fenky neobjevila rakovina.Doporučujete v takovém věku fenky odstranit tyto hrudky operativně? Předem moc děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

nejsem si jistý, že jsou bouličky zatvrdlé mléko. Určitě doporučuji vyšetření a dle nálezu další řešení. Pokud tam budou potencionálně onkologické změny, chirurgické řešení včetně kastrace je na místě.

Jan Čučka

sphynx

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, mám britského kocoura, čtyřletého, naznačkujícího, nekastrovaného, a uvažuji o koupi kanadské sphynx, kočky. Zajímal by mě váš názor na tyto dvě rasy dohromady a zda nemáte nějaké skušenosti se sphynx.

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

sphynx kočky jsou velice pohodářské a kamarádské. Soužití by nemělo být problémem. Časem by se měl kocour či kočka vykastrovat. Několik sphynxů máme jako pacienty

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1