logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 4

americký staford-problémy se srstí

Dobrý den pane doktore, potřebovala bych od vás radu. Chceme si koupit amstafa (5měsíčního) rodina se ho vzdává k vůli alergii dítěte a ta fenka má ještě prý k tomu něco s kožíškem. něco jako zvíšenou mazlavost kůže nebo jak nám to říkala. Vím o tom akorád to že ta fenka má prý malé pupínky, stroupky nebo faldíky na těle. a paní říkala že se to dá uplně vyléčit speciálníma šamponama. je tomu tak? nebo budem muset s pejskem běhat dokonce života k veterináři? poraďte mi prosím.

předem moc díky

Jan Čučka

Dobrý den,

takto na dálku se velice špatně radí o jaký problém se může jednat. Může to být maličkost, ale zároveň to může být větší problém, který bude vyžadovat nějaké léčení...

Jan Čučka

Králík a plíseň

Dobrý večer, pane doktore.

Ráda bych se zaptala, zda jsem udělala nebo neudělala chybu, když jsem dle různých článků a obrázků "diagnostikovala" naší králici plíseň a našla jsem rady od veterinářky, že se postižené místo potře zředěným roztokem betadine a následně se maše Canesten krémem lehce. Zmíněná zvěrolékařka dále radila, že se takto činí 2-3 krát denně po dobu cca 2 až 3 týdnů. Prakikovali jsme léčbu asi pětkrát a nevypadá to dobře, místo začalo vysychat a šupinatět. Jinak králík nejeví změny v chování (zvýšené škrábání), ale místo již řádně opustily chloupky, ale zpravidla rostou po několika dnech nové, po uchopení chlupy zůstávají, nepadají. Měla bych raději navštívit veterináře nebo pokračovat ve zmíněné "léčbě"? Děkuji předem za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

asi by bylo dobré zajít na kontrolu. Nemusí se jednat pouze o plíseň......

Hezký den

Jan Čučka

Operace křížového vazu

Dobrý den. Naše fena Samojeda je dnes třetím dnem po operaci a noha ji začíná velmi napuchat. Stehy se zatrhávají vlivem otekliny dovnitř. Z jizvy ji vytéká poměrně velké množství plazmy. Bere silná antibiotika. Chladit si to nenechá. Existuje nějaký přípravek proti oteklinám nebo lze něco doma dělat? Za chvíli jedeme k ošetřujícímu lékaři, ale přesto se raději zeptám i jinde. Děkuji Ducháč

Jan Čučka

Dobrý den,

Pooperační otok může být běžnou komplikací po orotpedické operaci, Jsou léky, které zlepšují prokrvení a urychlují vstřebávání výpotku. je nutné kontrolovat stav končetiny a hlídat možné komplikace.

Pěkný den

Jan Čučka

Moc děkuji

Moc děkuji je to Boloňsky psík šest let starý normálně chodí,ale dělá mu problém vyskočit.Rozhodně navštívíme veterináře.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji zkontrolovat i čéšky.

Pěkný den

Jan Čučka

pes napadající na zadní nohy

Dobrý den ,můj pes nemůže od včerejška vyskočit na postel ani nikam jinam kam vždy bez problémů vyskočil.Jakoby měl zeslábé zadní nohy?

Jan Čučka

Dobrý den,

v každém případě doporučuji ortopedické a neurologické vyšetření. Nevím co je to za pejska, ale mohlo by se jednat o počínající problém s meziobratlovým diskem.

Pěkný den

Jan Čučka

plíseň u morčat

Dobrý den,prosím Vás o radu ohledně plísně u morčat.Máme 2 asi dvouměsíční morčátka,která se usilovně drbou, mají strupy,lysiny apod. – několik rozdrbaných ložisek. Veterinář pod mikroskopem parazity neviděl, odebral kultivaci. Pry to vypada na pliseň a pokud se potvrdi, doporučuje nam euthanasii.Jednak je pry lecba zdlouhava a úmorná a take z obavy prenosu plísně – hlavně na naše děti. Mohu Vás poprosit o Váš názor? Je to opravdu tak bezútěšné? Moc děkuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

plíseň u morčat se léčit dá. Je to běh na delší trať, ale léčitelné to rozhodně je! Co se týká přenosu na děti – záleží na typu plísně. Doporučuji základní hygienické návyky. Euthanasie rozhodně není nutná.

Pěkný den

Jan Čučka

Křeček džungarský

Dobrý den pane doktore,

máme doma již druhého křečka džungarského. První křeček vůbec nezapáchal. Za to tento druhý zapáchá

až moc. Museli jsme ho i odnést z dětského pokoje a máme ho v chodbě. Můžete mi prosím odpovědět, proč

ten náš křeček tak moc zapáchá. Klec má čistou, hobliny mu měníme jednou týdně. Děkuji za odpověď.

Na shledanou

Petrášková Věra

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat pouze o větší produkci pohlavních hormonů. Pokud mu zapáchá srst, existují i šampóny pro hlodavce.......

Jan Čučka

Akita-inu bez srsti

Vážený pane doktore, naší akitě bude 8 let. Od 2 let má potíže se srstí. Srst začala postupně vypadávat, kůži má plnou zaschlého mazu, nyní již má i na hlavě lysiny – jakmile chytneme za srst, zůstane nám mezi prsty.

Podstoupili jsme řadu vyšetření. Stěry, krevní rozbory. Investovali jsme už značnou sumu peněz, ale výsledek žádný. Poslední diagnoza zněla: alergie na svoje hormony. A doporučena byla kastrace. (Fena nikdy štěňata neměla, díky nestojícím uším nebyla zařazena do chovu, ač máme PP).

Na srst jsme vyzkoušeli všechny možné šampóny. Naposledy se sírou – výsledek opět nulový.

Stále má po celém těle jakoby lupy, velice suchou kůži, svědění. Parazité byli taktéž vyloučeni. Stejně tak plíseň.

Akita má tak 4x do roka i epileptické záchvaty, především v době hárání. Někdy trvají 5 minut, někdy i 20 minut. Léky nám zatím doporučeny nebyly, prý je to ještě zbytečné.

Mohou tyto symptomy spolu nějak souviset?

Je kastrace opravdu možným řešením?

Mohli bychom Vám akitu přivézt ukázat? Případně, jaká cena by byla za vyšetření?

Děkuji a přeji hezký den.

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o hormonální problém, který vyřeší kastrace. Může se ale jednat i o jiný problém – třeba o sebaceózní adenititidu. Doporučuji kožní biopsii a dle výsledků případně vykastrovat. Cana biopsie i s laboratoří by neměla přesáhnout 1000 Kč.

Pěkný večer

Jan Čučka

Fontanela

Dobry den,

jeste bych se rada zeptala na jednu vec. Moje 3mesicni stene (kavalir) ma porad na hlavicce fontanelu, cca 1cm. Je mozne necim podporit jeji zarustani? Muze zarust treba az v pul roce? Stene je to velmi aktivni, jen mam strach, jestli se ta hlavicka uzavre. Fenka je to mensi (2,2kg). Jinak je ok.

Dekuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

fontanela velká 1 cm je dost, ale nevidím v tom problém, pokud je pejsek v kondici. Musíte dávat pozor na úder do této části hlavy. Fontanela by se mohla ještě zavřít, ale nějaká štěrbinka tam asi zůstane....

Jan Čučka

Lupy

Dobrý den,mám 3 letou fenku jorkšíra a zjistila jsem,že má dost lupy.Je na ně nějaký speciální přípravek?

Moc děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

v některých případech stačí používat kvalitní hypoalergenní šampóny a kůže se vyčistí. V několika málo případech je třeba použít i léčebné šampóny.

Pěkný den

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1