logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 45

Kastrace kocourka

Dobrý den pane doktore,

Chtěla bych u Vás po Novém roce nechat vykastrovat mého nyní 11 ti měsičního ragdollího kocourka. Je zdravý, plný života. Neznačkuje a je hodný. Léčil jste ho. Ale mám strach z narkózy, že jí jeho tělo špatně přijme a on už se neprobudí. Uvažovala jsem, že bych ho nekastrovala vůbec ale jsem si vědoma že by s ním v budoucnu mohli být problémy ( značkování...) Asi se nakonec pro kastraci rozhodnu, a svěřím ho do Vašich zkušených rukou:)

Jan Čučka

Dobrý den,

anestezie může mít vždy nějaká rizika. Naším cílem je rizika minimalizovat a předejít možným komplikacím

Jan Čučka

kotě

dobrý den ,mám dotaz,mé tříměsíční kotě si nejspíše někde pohmoždilo přední packu ,veterinář mu píchl něco na bolest a antibiotika,kotě po injekcích bylo uplně mimo zorničky se mu zůžovaly a rozšiřovaly,nepoznával okolí a byl agresivní na dotyk,to přešlo,ale nemůže chodit na zadní nohy,e to pro něj bolestivé,nejspíše po těch injekcích dostal každou na jednu stranu,tohle dnes trvá třetí den a mimo jiné je uplně jako vyměněný,stále spí,je apatický,nedbá na sebe minimálně pije a jí,jeho pohled se mi zdá jiný jako by byl mimo a byl zmatený.Prosím přejde to?Je to vedlejší učinek po těch ihjekcích?děkuji moc předem

Jan Čučka

Dobrý den,

netušíme jaký přesně lék kotě dostalo, ale reakce rozhodně není normální. Je otázkou, zda je tento stav pouze po injekcích, nebo je to jiná příčina nemoci Vašeho kotěte. Asi bych moc dlouho nečekal, jak to bude dále vypadat a doporučoval bych další vyšetření.

Jan Čučka

kastrace

Kastrace kočky

Dobrý den, chtěla bych se poradit stran provedení laparoskopické a " běžné kastrace. Mám dvě koťata – nestejného stáří, ale obě již volaly kocourky. Ráda bych, aby byla obě kastrována najednou. Co myslíte, je laparoskopické provedení v konečném účinku stejné a doporučoval by jste ho?

Děkuji Renata

Jan Čučka

Dobrý den,

na našem pracovišti provádíme kastrace koček pouze miniinvazivní technikou. Rána je z boku na 2 kožní stehy a kočka je druhý den po operaci schopna všeho. Při kastraci se chirurgicky odstraní kompletně celá děloha i oba vaječníky.

Jan Čučka

boule

Dobrý den, mám 6 letého pejska. Je to kříženec foxteriera a kokršpaněla. Tento týden jsem mu na levém boku v oblasti žeber nahmatala bouličku. Pejsek poslední dobu zhubl. Mohlo by jít o vážnou věc? Děkuji za odpověď, Malcová

Jan Čučka

Dobrý den,

boule nemusí mít souvislost s hubnutím. Každopádně by bylo dobré pejska vyšetřit, případně udělat základní biochemické vyšetření krve a zjistit původ bouličky pohmatem a punkcí.

Jan Čučka

žlázky

Dobrý den, ráda bych se zeptala: mám 3 letou fenku maďarského ohaře, je rok po kastraci a v poslední době začala mít problémy s rychle se plnícími pachovými žlázami. Před kastrací žádné problémy tohoto charakteru neměla. Kastrovaná byla z důvodu časté falešné březosti.

V posledním případě jí paní doktorka žlázky vyčistila a aplikovala nějakou vodičku injekcí do zadečku, po týdnu jsme šli na kontrolu a žlázky byly opět dost plné, paní doktorka zopakovala to samé, přidala injekci a na deset dní antibiotika.

Bohužel mi nedokázala odpovědět z čeho problém vznikl a nejsem si ani jistá léčbou, protože nějaký důvod to musí mít.

Můžete mi prosím poradit:

Velice děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

pachové žlázky nemají žádnou souvislost s kastrací. Může se jednat pouze o zánětlivé onemocnění paraanálních žlázek, které může být vleklé a léčba může být zdlouhavá. Pokud se i přes léčbu problémy budou stále vracet, existuje možnost chirurgického odstranění žlázek. Pejsek je k ničemu nepotřebuje, jsou jen rudimentární a mohou dělat problémy....

Jan Čučka

kulhání

Dobrý den,máme 3,5 letou fenku yorkšírského teriéra s průkazem původu a váhou 2,4kg. V měsíci září začala chodit po třech nohách. Na zadní tlapku nechodila vůbec.Její lékař neobjevil žádnou zlomeninu ani nijak nereagovala na hmatovou kontrolu obou zadních noh a  po léčbě na záněty je její stav zlepšil asi na 14 dní a pak znovu chodila po třech.Není dokonce začala pajdat na druhou zadní, takže odmítá chodit úplně.Lékař doporučil obrátit se na specialistu-ortopeda.Myslíte že bude nutná operace? Děkuji Machová

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve je potřeba pejska ortopedicky vyšetřit a pak se můžeme bavit o tom, co bude potřeba. Pokud se jedná o luxaci pately nebo o porušení předního křížového vazu, tak v těchto případech je chirurgické řešení velice pravděpodobné. Na dálku Vám víc neporadím, ale rád se na Vašeho pejska podívám.

Jan Čučka

ampule

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mám 8 letou fenu vážící cca 38 kg, a mám dvě ampule proti blechám "Bayer advantix", pro psy od 10 kg do 25 kg. Mohu je dát obě najednou, místo Advantix do 40 kg?

Děkuji za odpověď

Petr Dlouhý

Jan Čučka

Dobrý den,

ano můžete. První aplikujte nahoru mezi lopatky a druhou ke kořeni ocasu.

Jan Čučka

rtg

Dobrý den,

mám 2,5letého výmarského ohaře a tak od cca.1roku se mu začla "dělat" boulička na páteři, která se nák nevyrazně ukazuje … příjde mi,že při větší zátěži ( delší procházka … ) je druhý den nahmatatelná a viditelná okamžitě. Chtěla bych,nechat udělat RTG.,ale nechci psa nechavát uspávat – myslím jsi,že je na tolik v klidu,že to ani není potřeba. Bohužel mi, veterináři zatím vždy odsouhlasili uspání psa při RTG… na to, že mám výmarského ohaře,tak je naprosto v klidu a dá se položit na bok bez pohnutí … Jaký na to máte názor??…

Moc děkuji za Vaší odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud je Váš pejsek natolik klidný, že vydrží na boku a nebude se chvilku hýbat, tak je to bez problému proveditelné bez sedace.

Jan Čučka

kloubní výživa

Dobrý den pane doktore

Chtěla bych poprosit o radu.

Pořídila jsem si pejska Chodského psa které mu jsou dva měsíce.

Ráda bych se vyvarovala problémům spojené s růstem – klouby, šlachy chrupavky a i celkový vývoj kostry.

Prosím tedy o radu zda již od tohoto věku je možné podávat doplňky – pokud ano které by jste mi mohl doporučit.

Na trhu je spousta výrobků ale protože jsem je nikdy nepoužívala a nechci experimentovat prosím o Váš názor.

Děkuji Jonášová

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji přidávat kloubní výživu cca od 3 měsíců stáří. Výrobků je mnoho, nechci prosazovat určitou firmu, ale dobré výsledky jsou s Alavisem, Arthronisem a Artidualem. Výběr přípravku nechám na Vás.

Jan Čučka

šťávy

Dobrý den, náš nejstarší pes (dalmatin, 10let) zvrací vodu… když přijdeme ráno z venčení domů (venku nijak nelítá, chodí v klidu vedle mě nebo za mnou) tak se doma napije vody, ale ani ne po minutě vyzvrací asi půlku z toho co vypil (jen voda, žádné šťávy, ani žrádlo nic), občas je v tom i průhledný sliz, ale myslím si, že to nejsou hleny… je to normální? Dělá to už pár dní a vždycky jenom po prvním venčení...Jak jsem již psala, je mu 10 let, je hluchý, má špatné zuby (zubní kámen), dříve měl problémy se slinivkou (nevím jestli má něco z toho na to vliv)...děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

mejprve je nutno odlišit zda se jedná o zvracení či regurgitaci. Pokud nepumpuje před tím, než z něj něco vyjde, jedná se o regurgitaci. Ta značí, že by se mohlo jednat o problém v oblasti jícnu. Doporučuji klinické vyšetření včetně rtg hrudníku a pak případně kontrastní vyšetření jícnu.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1