logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 46

výtok

Dobrý den, mám 10letou yorkshirku,která neměla nikdy štěňata.Je většího vzrůstu.Koncem srpna hárala,ale ne tak silně jako v předešlých letech.Od té doby má stále bilý výtok,nezapáchá.Když si jí vezmu na klín mám na sobě bílé fleky.V říjnu jsem navštívila veterináře,byl udělán ultrazvuk,týden ji pan doktor píchal injekce na čištění.Stav se nezměnil.Začala opět slabě hárat a pokračuje i nadále bilým výtokem.Je hravá, čilá, veselá,nejeví známky nemoci.Projevují o ní zvýšený zájem psi a ona o ně také. Mám o ní strach, co s ní mám dělat? Děkuji Pleskačová

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji kontrolní sonografické vyšetření a uvažovat o případné kastraci. Dle příznaků se může jednat o hormonální změnu třeba ve sliznici dělohy, ze které se může vyvinout např. zánět dělohy. Pokud je výtok nezánětlivého charekteru může se jednat třeba o mukometru (děloha s náplní hlenu).

Jan Čučka

zima

Dobrý den, mám dvou letého labradora chtěla jsem se zeptat jestli může být přes zimu venku ?

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud má pejsek zateplenou boudu a je v ní zvyklý, může být v zimě venku. Při silných mrazech doporučuji přestěhování do garáže, na chodbu....

Jan Čučka

oči

Dobrý den pane doktore,

měli jsme 16 let středního pudla. Asi poslední 2 roky byl už slepý a hluchý, ale pořád vitální. Teď se dívám po novém pudlíkovi na stránkách útulků a zaráží mě, že tito pejsci jsou většinou po 8. roce slepí. Jde o onemocnění typické pro pudly a jaké jsou jejich další neduhy? Lze slepotě nějak předcházet?

Děkuji za odpověď

Jana

Jan Čučka

Dobrý den,

každé plemeno má něco. Obecně platí, že malá plemena mají sklon k degenerativním změnám na srdečních chlopních a zákalům čočky z různých důvodů. Neznaméná to, že každý starší pudl by měl být slepý.

Jan Čučka

agrasivita

Dobrý den pane doktore,

máme skoro 2,5letého amerického buldoka a spolu s ním asi stejně starého voříška. Jsou spolu odmala, zdálo se, že jeden bez druhého nemůžou být, ale najednou z ničeho nic začal buldok voříška napadat. Neublíží mu, ale drží ho pod krkem a vlastně ukazuje, že on je tady pánem. Přitom do rodiny přišel až po voříškovi. Zajímavé ale je, že to děla jen zašera nebo potmě. Přes den jsou pořád nejlepší kamarádi. Hrají si spolu, voříšek ho kamarádsky kouše, tahá za uši a buldok mu nic neudělá. Ale jak se setmí, stává se, že buldok zaútočí. Útočí ale jen na toho voříška, na lidi ne.

Jinak pokud jsou na procházce a na voříška si troufne cizí pes, okamžitě ho brání.

Děkuji za odpověď/radu

Jana

Jan Čučka

Dobrý den,

je to určitý projev dominantního chování. Buldog dokazuje svou nadvládu a upevňuje si své postavení v rámci Vaší smečky. Není třeba do toho moc zasahovat. Pokud to budete řešit za ně, je možné, že se časem poperou víc a poteče krev.

Jan Čučka

krk

Dobrý den pane doktore, mám 10 letého křížence ,brali jsme si ho jako ročního psa a nebylo s ním dobře zacházeno,má nějaký poškozený krk ,od mládí ho nevodím na obojku ,dusilo ho to kašlal ,často trpí na záněty v krku byl hodně krát léčen antibiotiky ,vždy se mu to zlepšilo ,ale stejně vidím že není zcela v pořádku čím je starší tak je citlivější, často pomlaskává ,slintá ,těžko polyká ,obtíže se mu často vrací na krk je hodně citlivý, chtěla bych mu dávat něco co by mu tyhle obtíže zmírnilo. poradíte nám něco ? děkuji Monika

Jan Čučka

Dobrý den,

než budete řešit jak pejskovi ulevit, bylo by dobré znát, co jeho problémy vyvolává. Doporučuji RTG vyšetření případně endoskopické vyšetření krku a dle výsledku případné řešení.

Jan Čučka

cestování do Irska

Dobrý den,chtěla bych se psem vycestovat na delší dobu do Irska.Dozvěděla jsem se,že je zapotřebí platný mezinárodní pas a mikročip-který máme už.Potom musí být provedeno sérologické vyšetření na vzteklinu . Minimální hodnota titru ochranných protilátek musí být 0,5 m.j./ml. -to jsem se dočetla.Chtěla jsem se zeptat pokud toto ošetření provádíte a kolik to stojí cca.

Děkuji předem za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

od 1.1.2012 je povinnost na serologické vyšetření na titr protilátek na vzteklinu ZRUŠEN. Bude stačit platný europas, očkování ošetření na blechy a klíšťata a odčervení.

Jan Čučka

kastrace

Dobrý den, chtěl bych se zeptat v kolika měsících je vhodná doba na kastraci kočky. Díky

Jan Čučka

Dobrý den,

kastrovat kočičku lze od 7 měsíce stáří.

Jan Čučka

sterilizace koček

Dobrý den pane doktore.Zaslechl jsem že existuje něco na sterilizaci koček -(polodivokých)Jedná se o to,. že v naší chatové oblasti se výskyt koček,. který si tam lidé o dovolených dovezou a pak je tam zapomenou značně narůstá.existují nějaké takové nástrahy?? a pokud ano jaká by byla cenová relace.Děkuji za odpověd.

Jan Čučka

Dobrý den,

v některých případech se používají tablety, které se používají v humánní medicíně. Jejich použití u koček není bezpečné a také není cílené. Doporučuji kočky jakýmkoliv způsobem odchytit a nechat vykastrovat.

Jan Čučka

venčení

Dobrý den

včera jsme si přivezli štěně francouzského buldočka,snažíme se naučit ho chodit se vyprazdňovat ven,ale přece jen je už více chladno.Je to vhodné??Nezůstáváme nijak dlouho,ale stejně,občas se mu "zadaří",až když se vrátíme domů-do tepla..:).

Díky Šárka D.

Jan Čučka

Dobrý den,

krátká venčící procházka určitě neuškodí. Rozhodně je třeba trénovat. V případě velké zimy lze použít obleček.

Jan Čučka

Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme 8 týdenního labradora. Nechci ho nechávat zatím venku, kde má vyteplenou boudu, ale počítám s tím na jaře. Problémy máme hlavně s "kakáním". Spí s námi v obýváku na zemi. Přes noc

se vykálí na koberec asi 8 x a má řídkou stolici. Přes den asi 2x. Dobré by bylo, kdyby to bylo opačně. Dostává granule K9 a z Kauflandu Dante – High Premium Dry Dog Food. Mezi granule mu zamíchám trochu vařené rýže. Nevím, jak ovlivnit ten počet kakání v noci, možná, že mu dávám i špatné granule.

Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji vylepšit stravu. Nedoporučuji granule z řetězců. Je třeba pejska odčervit a případně řešit sekundární infekci ve střevě. Něco může být i změnou prostředí a určitým stresem. Doporučuji návštěvu u veterináře

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1