logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 48

Dobrý den ráda bych se informovala co by to mohlo být za příznaky.Pes mi ležel v klidu na gauči najednou se začal třást,vytřeštil oči,packy se mu zkoutily a zadní začaly hýbat jako by běžel.Vypadalo to že nedýchá.zaklonil hlavu a začal s ní točit.snažil se zvednou ale spadnul.Neudržel rovnováhu.Pročetla jsem různé články a napadla mě epilepsie.mám pleměno šarpej je mu skoro 6let a má problémy se slinivkou

Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o epileptiformní křeč, ale také o poruchu metabolismu. Doporučuji pejska vyšetřit, udělat základní biochemii a pak dle stavu řešit.

Jan Čučka

Dobrý večer,mam 8 letou fenku Býlého švýcarského ovčáka a asi druhým rokem mi skoro nelínala a má šedivou srst a hrubší než dřív,i když jí vykoupu,tak je to skoro stejný. Má bílou jen hlavu a všimla jsem si ,že na ocasu má místo bez srsti a pod krkem na hrudi. Asi by bylo nejlepší udělat rozbor krve,děláte ho na počkání. Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

rozbor krve na zákldaní biochemické parametry děláme do 10 minut. Doporučoval bych ještě vyšetřit štítnou žlázu. To se posílá do laboratoře a výsledky máme druhý den.

Jan Čučka

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaký je váš názor na pořízení štěněte k 12tileté fence. Přijme ho i za předpokladu, že je na mě dost fixovaná?

Další dotaz se týká více 'domovů' štěnátka. Zvykne si na střídání dvou míst, kde bude bydlet?

Děkuji.

Jan Čučka

Dobrý den,

většinou starší pejske ožije a je veselejší.… Pokud bude mít štěňátko 2 domovy, nevidím v tom problém. Je třeba postupně navykat na oba současně.

Jan Čučka

pití

Dobry den,mam 10letou fenku jezevcika a posledni dobou stale hodne pije a tudiz musi i hodne chodit se vencit.Chtela bychse Vas zeptat,jestli to nemuze byt cukrovka a jak proti ni bojovat?A kolik by to tak mohlo stat penez?Co by se mohlo stat,kdyby se to nelecilo?Predem Vam moc dekuji za odpoved.Jana.

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve by bylo vhodné pejska vyšetřit a odebrat krev na základní biochemické parametry. Může se takto projevovat cukrovka, onemocnění jater, ledvin, případně zánět dělohy.… Léčba stojí podle toho, co se léčí… Některé onemocnění, pokud se neléčí, může být i smrtelné.

Jan Čučka

kůže

Prosím o radu: Máme 4 letého německého ovčáka, v dobré tělesné kondici. Někdy zač. XI/2011 se mu na tváři udělal mokvavý flek. Veterinář to řešil jako kožní dermatitidu. Takže: místo ošetřil, pes dostal antibiotika.Do týdne bylo vše OK, jenže poč. XII/2011 se mu stejná, mokvavá skvrna udělala na boku trupu. Tam už si to škrábal. Veter. opět provedl ošetření, vydal Framykoin mast a ord. antibiotika. Stav se po dobrání ATB upravil, ale teď se vše opakuje. Začíná se tvořit mokv.skvrna opět na tváři a také i na trupu. V časopise jsme se dočetli, že někdy pes trpí nedostatkem nějakého hormonu, což se projevuje opak. zánětem kůže. Má někdo zkušenost? O jaký hormon jde a kolik taková léčba stojí? Už teď začíná být léčení psa finančně náročné. Děkuji. D.K

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučoval bych detailnější dermatologické vyšetření s odběrem vzorků, případně kožní biopsii. Na základě výsledků aplikovat léky… Na tento problém mohou mít vliv pohlavní hormony a někdy nedostatečnost štítné žlázy.

Jan Čučka

boulička

Pane doktore,

Dobrý den mé 9 měsiců staré samičce morčete se na místě levé lymfatické žlázy utvořila 2cm velká na ohmat tvrdá, pohyblivá a bezbolestná boulička.

Morče žere, pije, běhá, skáče a vylučuje normálně. Bouličku má od 23.11.2011 od té doby se nezvětšila.

Jejímu tatínkovi se utvářeli podobné bouličky, byli to abcesy, které po nějaké době praskly a už se neobjevily. Mám takové tušení, že se jedná též o abces, ale zajímalo by mě jestli se morčátku nic nestane, když je abces na takovém místě jako je mízní uzlina a pokud by se musela boulička operativně odtranit, tak jakou narkozu bys te doporučil?

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

nejprve by bylo vhodné zjistit jaký má boulička původ. To se provede nasátím injekční stříkačkou, Dle toho se pak můžeme bavit o možnostech řešení. V případě nutnosti chirugického zákroku, vždy doporučuji inhalační anestezii.

Jan Čučka

atopie

Dobrý den,

moc prosím o radu, jak to vidíte a jak se k danému problému stavíte jako veterinář. Máme 16ti-měsíčního chlapečka a cca před měsícem jsme objednali jako dárek k Vánocům kotě plemene Ragdoll. Dnes si ho máme přebírat, ale řeším problém, že malý se cca před týdnem hrozně osypal v obličeji, trpí na mírný atopický ekzém na tvářičce, ale ten jsme zaléčili a byl pryč. Teď se to ale objevilo znovu a já nevím, čím to je. Prosím o radu, zda mám kotě vůbec brát domů? Máme již zaplacenou zálohu a dneska máme kotě doplácet. Je to čistokrevný kocourek s PP, takže nebyl úplně levný.

Děkuji, Martina Holíková

Jan Čučka

Dobrý den,

atopie je multifaktoriální onemocnění. Nikdy se předem neví, co vše může vyvolávat kožní změny. Mohou to být alergeny produkované zvířaty, ale zároveň bytový prach, roztoči a sposty dalších věcí. Nemyslím si, že by další zvíře problém mělo vystupňovat, ale rozhodnutí je na Vás. Každý kožař první svede vinu na zvíře, ale s tím nesouhlasím.

Jan Čučka

touhy

Dobrý den,pane doktore,chtěla jsem se s Vámi poradit o chování našeho 15měsíčního kocourka.Je to obyčejný kocourek,hodně bázlivý,naučený žít jen v bytě.Ven vůbec nechodí a bojí se vystrčit čumáček i mezi dveře od bytu.V posledních týdnech,hlavně od půl noci do rána,hlasitě naříká.Nemůžeme ho nijak utišit.Mňauká a mňauká.Není ještě kastrovaný.Předem děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

Váš kocourek pohlavně dospěl..… Pokud uvažujete o kastraci, mělo by Vám to pomoci.

Jan Čučka

línání

Dobrý den,

máme s pejsem problém s línáním.Není to normální.Mám krátkosrstého oříška.Pouští až nadměrně chlupy,mám podezření,že je to kvůli nekvalitnímu krmivu-kupovali jsme Pedigree a možná i kvůli tomu,že jsem ho koupala šamponem pro pejsky,ale už asi 4x a to je mu 10 měsíců.

Mohl byste doporučit jaké žrádlo kupovat aby pes tak nelínal?

Děkuji předem za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

kvalitní strava je samozřejmě základ, ale problém může být i jinde. Nebylo by od věci vzít pejska na vyšetření, podívat se na kůži, případně udělat další vyšetření (např. zkontrolovat funkci štítné žlázy) a pak dělat nějaké změny případně léčit....

Jan Čučka

krmení kočky

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak často krmit dospělou kočku.

Děkuji Kovářová

Jan Čučka

Dobrý den,

dospělou kočku stačí krmit 1* denně, ale jsou kočky co vyžadují krmení i několikrát za den. Není chybou nechat koččce nasypané granule, ať se krmí podle sebe.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1