logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 5

Svilušky

Dobrý den pane doktore!

Chtěla jsem se zeptat, zda-li máte nějaký osvědčený recept (nějaký spray či mastičku), jak zbavit pejska svilušek. Má je od nás ze zahrady, kam chodíme jen venčit, jinak tam netrávíme moc času. Pejsek je má fakt skoro všude a ve velké míře. Potírám (je to ve spreji, ale on se toho stříkání strašně bojí) mu to Biokillem, který mi byl doporučen v chovatelských potřebách, ale už mi dochází....A náhodou radu, jak "odsviluškovat"zahradu nemáte?:-)

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním krásného dne Kateřina

Jan Čučka

Dobrý den,

výskyt svilušek se čistě sezónní záležitost. Jde o srpen a září. Bio kill je vhodný, ale je dobré lokální aplikaci podpořit aplikací spot-onů se selamectinem – měl by aplikovat veterinární lékař.

Jan Čučka

Kočka domácí

Dobrý den,

máme cca 5,5 měsíců starou kočku domácí. Chtěla bych ji dát vykastrovat, chci se zeptat, zda už je to možné, nechtěla bych koťata :-)… A kolik takový zákrok stoji, popř., jestli je to ambulantní zákrok a kočku si hned odvezu domů? Děkuji Vám za odp. D. F.

Jan Čučka

Dobrý den,

Kastraci kočičky provádíme od 6ti měsíců. Zíkrok se provádí v celkové anestezii. Velikost dírky je 1 cm na levém boku. V den zákroku si jí večer můžete vzít domů. Cena dle hmotnosti cca 1500 Kč.

Jan Čučka

Kyla u stenete

Dobry den pane doktore

mame 2mesicni stene dalmatina, ma pupecni kylu velikosti cca tresnicky, doporucujete odoperovat nebo mame zatim zalepovat ?

Dekuji Vam za odpoved a preji hezky den.

Jan Čučka

Dobrý den,

pupeční kýlu je lepší řešit chirurgicky. Nespěchá to. Nejprve nechte pejska komplet naočkovat a pak se může operovat....

Pěkný den

Jan Čučka

praseci chripka u psa

Dobry den,chtela jsem se zeptat jestli tu takzvanou praseci chripku muze dostat i pejsek?Jestli ano tak jaky to ma prubeh a co se mu muze stat?Dekuji moc za odpoved.

Jan Čučka

Dobrý den,

tzv. prasečí chřipkou může onemocnět i pes. Prejev je klasický jako u jiných respiračních onemocnění. Přenos viru ze psa na člověka zatím nebyl prokázán. Zatím není důvod vyvolávat paniku a bát se.

Pěkný den

Jan Čučka

morčátko

Dobrý den,

Mám uz 10 let morčátko, které se podle ostatních dožilo nadstandartního věku,a vypověděli mu zadní nožičky ale pořád je při chuti.Nepříjímá tekutiny. Vím, že už tu s námi asi nebude dlouho, ale poradte mi prosím jesi bude ve vašich silách, jak mu mam jeho odchod usnadnit či v jeho zbytku života krmit.

Děkuji a mějte se hezky.

Jan Čučka

Dobrý den,

myslím, že morčátko by si zasloužilo důstojný a rychlý odchod a proto doporučuji euthanasii.

Jan Čučka

Myš -škůdci

Dobrý den, mám doma laboratorní myšku. Není jí ještě ani rok a poslední dobu se neustále škrábe až do krve a má na kůži různé strupy. Myslím ,že jde o nějké škůdce , a proto vás prosím o radu . Jak mám myšce od škůdců pomoct ?

Předem vám moc děkuji za odpověď.

Přeji hezký den. Anna Krejzová

Jan Čučka

Dobrý den,

asi se bude jednat o nějakou parazitózu. Na trhu jsou léky určené pro hlodavce, které se dají aplikovat ve formě spot -on (kapka mezi lopatky).

Jan Čučka

odlehčování zadmí nohy

Dobrý den,

pane doktore prosím o Váš názor a případně doporučení dalšího postupu. Mám tříletou fenku českého teriéra, která už minimálně rok čas od času odlehčuje pravou zadní nohu. "Odlehčování" není závislé na délce chůze nebo náročnosti terénu. Již jednou brala právě z tohoto důvodu lék (bohužel jsem zapomněla jeho název), který měl zlepšit výživu kloubu. Efekt jsem ale nezaznamenala. Mám podezření na dysplázii, protože zhruba před 14 dny měla nohu takřka do pravého úhlu od páteře, ale během chvíle se jí vrátila zpátky. Dnes už zase trochu nohu odlehčovala. Pokud by se jednalo o dysplázii, je vyhloubení kloubní jamky náročná operace? Provádíte ji ve Vaší ordinaci? Je dobré nechat tuto fenku připustit, když její matka při obou vrzích měla problém s příliš velkými štěňaty? Ani v jednom případě pro zdlouhavý porod nepřežila všechna štěňata. Děkuji za Vaši odpověď. Kozáková

Jan Čučka

Dobrý den,

s velkou pravděpodobností se bude jednat o luxaci čéšky. Nejprve je pejska potřeba ortopedicky vyšetřit a dle nálezu případně naplánovat operaci. Operaci na našem pracovišti samozřejmě provádíme. Graviditu vzhledem k přetěžování pánevních končetin v této fázi nedoporučuji.

Pěkný den

Jan Čučka

zoonozy

prosím o informace jaké choroby ohrožující plod můžou přenášet křečci džungarští a osmáci degu,je lepší je dát pryč nebo je možné je nějak vyšetřit?děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

ničeho dramatického bych se nebál. Zvířátka si klidně můžete nechat.

Jan Čučka

paspárky

Dobrý den, máme pejska z útulku, je mu asi 1,5 roku.(vořech,moc hezký).má visací paspárky na zadních nohách a bylo by dobré je asi odstranit. Je nutná celková narkoza?Chtěli jsme se k vám objednat do Horoměřic, ale překvápko.Chodili jsme k vám s labradorem Albíkem, staral jste se nám o něj do  jeho konce moc hezky.Děkujem Fikarovi

Jan Čučka

Dobrý den,

určitě je nutná celková anestezie. Není problém paspárky odstranit. V případě Vašeho zájmu stačí se telefonicky objednat.

Pěkný den.

Jan Čučka

Obojek

Dobrý den,

prosím Vás o radu jaký obojek mám koupit naháčovi. Četla jsem na netu , že by měli mít speciálně jemné aby je to na holé kůži neškrábalo ale nevím si rady s výběrem. Pejska budu mít z útulku a tak se chci zeptat kolik stojí taková ta základní prohlídka a odčervení pejska. Velice se mi líbí Vaše ordinace a chtěla bych začít k Vám chodit. Dále nevím jestli je nutné se k Vám nějak objednat nebo stačí jenom přijít a počkat si. Velice Vám děkuji za odpověd

Jan Čučka

Dobrý den,

obojek tu můžeme vybrat společně. Cena odčervení je dle hmotnosti – řádově 40 Kč. Je určitě lepší se objednat. Nemusíte čekat v případě, že bychom operovali.

Pěkný den

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1