logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 55

pigment

Dobrý den, mám 6ti letou fenku zlatého retrívra. Od mala měla zbarvené bříško do růžova a teď v 6ti letech jí sčeranalo. Chtěla jsem se zeptat jak je to možné. Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji základní dermatologické vyšetření a vyšetření krve na štítnou žlázu. Pokud bude vše v pořádku může být problém pouze v pigmentaci.

Jan Čučka

drbání

Dobry den, chci se zeptat mam fenku kokrika,a posledni dobou jse mi hrozne drbe. Blechy ty nema ale od toho drbani ma vsude stroupky a silene moc lupu. Vse jsme vyzkousely maste,sampony i spreje,ale porad nic. Tak jsem se chtela zepta jak bych ji mohla jeste pomoct? Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Novotna

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji základní dermatologické vyšetření, případně alergické testy.Na základě výsledků vyšetření se můžeme dohadovat o dalším postupu léčení.

Jan Čučka

ploténka

Dobrý den,

náš jezevčík (Barča) byl před dvěma týdny operován, protože měl prý rozdrcenou ploténku a kolem toho hematom. Bohužel byla operována asi až po 36 hodinách. Šance, že bude ještě chodit byla prý 50%. Nyní doktoři říkali, že už je jen 10%, takže se můžeme jenom modlit. Však hned den po operaci začala sama venku močit. Není inkontinentní. Když ji rehabilitujeme každý den zadní nohy, přitahuje je zpět, ocas se kroutí. Když venku čůrá, roztáhne nohy a přitáhne je k sobě. (i když se tedy u toho nezastaví (když se „prochází" s pomocí ručníku pod zadní částí těla) Když ji pes očuchává zadek, zvedne ocas. Doktoři nám říkali, že je to pravděpodobně zapříčiněno reflexy. Doufám, že tomu tak není. (co nám také jiného zbývá) Jaký na to, prosím Vás, máte názor Vy? Děkuji mnohokrát za odpověď, Kučera.

Jan Čučka

Dobrý den,

na dálku se toto nedá hodnotit. Pokud má pejsek nějaké reflexy, šance jsou. Je nutno dobře aktivně rehabilitovat a podporovat regeneraci nervových drah. Tento proces může trvat dlouho. Další postup je asi třeba hodnotit dle konkrétního pacienta.

Jan Čučka

končetina

Dobrý den,píši dotaz ohdleně amputace přední tlapky u kočky. Před týdnem jsme nalezli kotě s poraněním přední tlapky v oblasti loketního kloubu, kotě tahalo tlapku za sebou,mělo ji zanícenou. Zranění bylo zřejmě od přejetí auta a bylo staršího data. Kotě tak dvouměsíční. Přivezli jsme si ho z Chorvatska a jeli na veterinu do UL Mivet, tam nám bylo sděleno, že je tlapka nekrotická a jediná záchrana je amputace, nedělali ani rtg a jen od pohledu toto stanovili. Přistoupili jsme tedy na to, protože jsme chtěli kotě zachránit. Ptala jsem se zda ponechají nějaký pahýl,ale bylo mi sděleno, že se bere tlapka celá, že by pahýl překážel. No kotě je již po operaci, vzali mu celou přední tlaku snad i s lopatkou a já nevím zda jsme udělali dobře, že jsme navštívili zrovna tuto kliniku. Je skutečně běžné, že se bere uplně celá přední tlapka? Co jsem se dočetla na internetu tak u zadních tlapek se pahýly nechávají,ale o předních tlapkách u koček se nikde moc nepíše. Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

amputace se na hrudní končetině provádí minimálně v polovině pažní kosti a výš. Delší pahýl by se zvířeti pletl a ničemu by při pohybu nepomohl.

Jan Čučka

Jídlo

Přeji dobrý den,mám 14 letého pejska a poslední týden odmítá potravu...Začali se mu dělat po těle malé bulky a špatně se mu dýchá.Navštívil jsem nejmenovanou veterinární ordinaci kde mi bylo zděleno,že je pejsek v naprostém pořádku.Mě se to ale nezdá..Předem děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučil bych kontrolní vyšetření krve a případně RTG hrudníku pro vyloučení kardiologického problému. Bouličky jsou asi jiným problémem.

Jan Čučka

sladidlo

dobry den prosim o radu muj pes snedl v nestrezenou chvili 8 tabletek umeleho sladidla je to pro nej nejak nebezpecne?

Jan Čučka

Dobrý den,

myslím, že se nemusíte obávat. Jedná se o přírodní cukry.

Jan Čučka

Pysky

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně léků, které byly mému psovi předepsány. Mám 12ti letého anglického kokršpaněla, který trpí chronickým zánětem pysků (zjištěno z histologického vyšetření). Nejprve brala antibiotika na stáhnutí zápachu. Poté jí byl předepsán Flamexin po kterém ale měla krvavý průjem. A ted´ nám pan doktor předepsal Prednison. Jelikož jsem si četla příbalovou informaci, trochu mě to děsí. Pejsek má odjakživa problémy se zažíváním a tak se bojím jí další tablety dávat. Lokálně čistíme šalvějí a betadinovou mastí. Mohl by jste mi prosím poradit, zda jsou kortokoidy nutné? Zda neexistuje jiná možnost. Děkuji. S pozdravem Geclová.

Jan Čučka

Dobrý den,

je otázkou co ten chronický zánět pysků způsobuje. Pokud se jedná o kvasinky je třeba řešit je, záleží též na lokalizaci. Ne ve všech případech jsou steroidy nutné.

Jan Čučka

Varlata

Dobrý den pane doktore,

chtěl bych si koupit štěně labradorského retrievera a chtěl bych se zeptat, zda je důvod k obavám o kryptorchismus, když štěňátka, na která jsem se byl dívat v třetím a pátém týdnu věku ještě nemají sestouplá varlátka?

Předem díky za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

v době odběru – okolo 8. týdne stáří by varlata měla být v šourku. V některých případech dochází k sestupu i o malinko později.

Jan Čučka

Hubnutí

Dobrý den,

měla bych na Vás dotaz ohledně naší 7leté fenky bernského salašnického psa. Asi před rokem dostala injekci, aby neměla štěňata, protože jí obskočil potulující se pes. V únoru jsme pak při nechutenství a potížích jeli na veterinu, kde jí odebrali dělohu, kterou měla plnou hnisu. Od té doby je fenka unavenější a méně jedla. Poslední měsíc, měsíc a půl je to s ní ale velmi špatné. Měla problémy se stolicí, občas krev, také občas zvracela. Jednou měla příznaky epileptického záchvatu, ale to se již víckrát neopakovalo. Byli jsme asi u 4 veterinářů, každý říká něco jiného, dělali jí samé testy a nikdo pořádně nezjistil, co jí je. Jedna paní doktorka nám řekla, že má problémy se srdcem a vodu v dutině břišní a že je to na utracení. Ale jiný pak doktor udělal ultrazvuk a zjistil, že se srdcem vůbec nic nemá, ani vodu v břiše. Má prý zvětšená játra a slezinu a netvoří se jí červené

krvinky. Chvílemi i dušnost. Dostala na užívání kortikoidy, ale nemůžeme je do ní už vůbec dostat.Fenka nám vůbec nejí, jen občas si vzala nějakou mlsku, teď poslední 2 dny už vůbec nic, pije strašně malinko, někdy vůbec a už němá sílu ani chodit. Dříve chtěla pořád na procházky, teď sotva ujde pár metrů. Také hodně zhubla, měla by mít mezi 50-60 kg, ale váží 33.Víme, že už ji čeká jen pár dní, ale zajímalo by nás, co jí vlastně vůbec bylo. Je nám jí moc líto. Děkuji za zodpovězení dotazu.

Jan Čučka

Dobrý den,

bez pejska a nějakého klinického vyšetření se špatně radí. Je potřeba myslet na případný onkologický problém, poruchu krvetvorby, nadměrné ztáty krevních elementů, Kardiologické příznaky mohou být až následkem těchto problémů.

Jan Čučka

Tekutina v břiše

Dobrý den, máme problém s naší 12ti letou fenkou malého knírače. Už delší dobu špatně jí, ale přeci jen občas něco pojedla. Před týdnem a něco ale přestala jíst úplně i dobrůtky, byla apatická. Hodně pohubla a nafouklo se jí břicho. Lékař zjistil, že má tekutinu v břiše. Udělal odběr krve, moči a tekutiny z břicha. Dostala injekci na odvodnění. V krvi ani moči ale nic nenašel, tekutina z břicha byla zakalená, lehce růžová. Následující den provedl fence odsátí tekutiny z břicha. Ale asi po dnu se u ní začla objevovat znovu, ale v menším množství a jen na jedné straně břicha. Začala jíst, chová se normálně "živě", nic ji očividně nebolí. V hovínku ale mívá nestrávené kousky vařeného masa, které dostává. Lékař jí píchá jen obden antibiotika. Fena je léta léčena euthyroxem na poruchu štítné žlázy, srdce je dle lékaře v pořádku. Nevíte, co by jí mohlo být. Předem děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

asi by bylo dobré udělat nějaké zobrazovací vyšetření dutiny břišní – např sono a dle toho hledat anatomické odchylky. Problém může souviset s onemocněním jater, sleziny, onkologickým nálezem, případně funkční vadou srdce.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1