logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 56

teplota

Dobrý den,

máme 4 letou fenku bernského salašnického psa. V posledním měsíci řešíme problém s nechutenstvím – z ničeho nic přestala žrát, nechtěla ani maso. Veterinářka udělala všechna možná vyšetření – ultrazvuk, pohmat, rozbor krve, odběr vzorku z mízních uzlin. Z krve byl zjištěn zvýšený zánět v těle, přeléčen antibiotiky, po týdnu začala jíst a vše bylo v pořádku. Po týdnu ale začala kulhat na přední pravou packu, kde jsme mezi polštářky našli malou šišku, kulhat přestala, ale přestala i jíst. Po třech dnech bez žrádla byla slabší a slabší, teď má infuzi. veterinářka si neví rady, všechny výsledky v normě, zánět přeléčen. Vyprazdňování po celou dobu v pořádku.Teď má tedy teplotu a infuzi. Nedal byste nám prosím radu? Děkuji mockrát.

Jan Čučka

Dobrý den,

asi by bylo vhodné některá vyšetření zopakovat, udělat krevní nátěr pro posouzení bílých krvinek a víc řešit příčinu horečky. Někdy se může jednat o autoimunitní problém, jindy třeba i o onkologický nález.

Jan Čučka

zuby

Dobrý den, máme zlatého retrývra, 9 a půl let, trpí potravinovou alergií a záněty kůže – to je nyní v pořádku. Má na zubech zubní kámen, zuby nemá bolestivé ani nekrvácí. Doporučil byste v jeho věku nechat zubní kámen odstranit pod narkózou ultrazvukem nebo je lepší nechat to tak a dávat mu nějaké přípravky, jako např. PlaqueOff™ Animal? Předem velmi děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

je potřeba v jakém stavu jsou dásně a jak velký zubní kámen Váš pejsek má. Vždz je lepší řešit vlastní příčinu, než pouze doplňky dohánět to, co již tam je....

Jan Čučka

Varle

Dobrý den, mám doma teprve pár dní 10-ti týdenní štěně Flat Coated Retrievera. Původně jsem ho chtěla na chov, takže mi chovatelka vybrala pejska, který má vysoké předpoklady a já ho měla měsíc zamluveného, ale když jsem si pro něj jela, ani já, ani chovatelka, jsme nenahmataly jedno varle, řekla mi ale, že u flatů je normální, že jsou opoždění, že se jí stalo jen jednou, že by nesestoupila obě varlata u jejích chovů, že prý je ještě brzy a není to zatím bráno jako vada...Tak jsem si naivka pejska odvezla (možná mě paní chovatelka převezla),ale přijde mi to už dost pozdě, v deseti týdnech. Veterinář řekl, že mám počkat ještě tak dva týdny, ale že tam druhé varle necítí, nemohl ho nikde nahmatat a netvářil se moc pozitivně, prý u žádného plemene to není normální, jak mi řekla paní chovatelka. Tak se chci zeptat, co si o tom myslíte, jestli tomu ještě dáváte naději, nebo je to skoro už definitivně jisté, že je to kryptorchismus? Moc děkuji za odpověď, Čejková K.

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud je varle v břiše, tak je v tomto věku velice málo pravděpodobné, že ještě sestoupí do šourku.

Jan Čučka

kastrace

Dobrý den, pořídili jsme našemu samečkovi zakrslého králíka kamaráda s tím, že je to také kluk. Vyklubala se z něj ale holka, a tedy se ptám, kterého z nich mám nechat vykastrovat a nebo jestli oba. Sameček nám občůral její klec a samička mě již dvakrát kousla při čistění klece. Samečkovi je 10 měsíců a samičce 2 měsíce.Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji začít u samce a dle výsledku, případně řešit i samičku.

Jan Čučka

Dobrý večer,

mám 9ti měsíční kanárskou dogu s bolestí nohy(hrál si s naším starším kanárem a najednou hrozný řev a kulhal),jeli jsme k veterináři a ten ho prohmatal a řekl,že je to v kyčli,asi natáhlá šlacha.píchl mu něco do žíly a do břicha a dal nám Cimalgex,podávat obden.co je to za lék,je to k léčbě nebo jen k utišení bolesti?Děkuji moc

Jan Čučka

Dobrý den,

tento lék patří do skupiny nesteroidních antiflogistik – řeši bolestivost. Pokud problém přetrvává, je na místě udělat rtg vyšetření a dle nálezu řešit příčinu.

Jan Čučka

Dobrý den,

mám roční fenku JRT. Teď podruhé hárá. Chtěla bych aby měla štěňata, ale chci se zeptat, zda bych jí mohla nechat nakrýt při dalším hárání?

Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

ano při příštím hárání to je možné.

Jan Čučka

Zvracení

Dobrý den.

Mám 5 letého francouzského buldočka a nemůžeme se zbavit zvracení. V sobotu a v neděli jsme byli u veterináře a řešili jsme, doufám, že úspěšně, ucpané tlusté střevo, kdy byl psovi proveden klystýr. Tohle by mělo být již v pořádku. Od té doby je na dietě, podávám jenom vývar po malých dávkách. Ovšem pořád nám zvrací. Už jenom hleny a vesměs jenom když udělá prudší pohyb. Jedno kdy po jídle. Pokud se nají a je v klidu, tak je to v pořádku. Připadá mi to jako by měl něco v krku a při pohybu mu to vadilo nebo ho to začane dráždit a začne to jakoby z krku tahat. Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být a jak to mám řešit? Mám obavy mu dát nažrat něco víc, že to stejně neudrží. Děkuji

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji důkladné vyšetření správně anatomie trávicího traktu – se zaměřením na jícen a žaludek. Je potřeba rozlišit zda se jedná o zvracení – pejsek před tím pumpuje břichem, či o regurgitaci, kdy obsah trávicího traktu vylítne bez varování. Diagnostické je kontrastní rtg vyšetření případně endoskopie.

Jan Čučka

kulhání

Dobry den,mam 5leteho krizence Zlateho Retrivra a Malamuta.Kdyz se zvedne z leze trva mu nez se rozejde a kulha na pravou predni nohu (ta se mu i obcas trese).Kdyz se rozejde tak jde dobre,obcas zakulha,nechce uz tak dlouhe prochazky.Na nohu si necha sahnout a prohmatat ji-neknuci. Prosim o radu,myslite ze by se mohlo jednat o DLK . Dekuji Lenka

Jan Čučka

Dobrý den,

doporučuji ortopedické vyšetření včetně rtg vyšetření loktů i ramen.

Jan Čučka

trus

Dobrý den,

mám 3 letého pejska, Border kolii.Objevila se u něj stolice potažená hlenem.

Dočetla jsem se, že by se mohlo jednat o zánět žaludku, nebo střev.

Stačí na léčbu dieta???Podala jsem mu i tabletu na odčervení.

Děkuji Procházková

Jan Čučka

Dobrý den,

pokud je pejsek jinak zdravý, doporučuji základní vyšetření trusu a dle nálezu případné další vyšetření.

Jan Čučka

zuby

Dobrý den! Mám osmiměsíční štěně dlouh.jezevčíka. Zůstal mu zdvojený jeden špičák,druhý vypadl asi před 14 dny. Mám ještě počkat s návštěvou veter. a jestli,tak jak dlouho? Předem děkuji!

Jan Čučka

Dobrý den,

do 9. měsíce by měl být pejsek kompletně přezubený. Pokud zub přetrvá, doporučuji vytržení v obluzení.

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1