logo Veterinární klinika Zvířecí doktor

Nejbližší další služba

MVDr. Lucia Revúcká Ambulance – interní medicína,
dnes, 10.00–15.00

Rychlý kontakt na recepci: 774226266

Poradna veterináře

Případné dotazy velmi rádi zodpoví naši veterináři a podělí se o názory, rady či doporučení.

Léčit na dálku neumíme. Platí, že pro diagnostiku problému nepostačí váš popis a bude nutné nás navštívit, ale snad tato poradna alespoň pomůže při řešení vašeho trápení. Těsíme se na vás.

Výpis rad on-line poradny, strana 9

Štěně chodského psa

Dobrý den,mám pětiměsíční štěně chodského psa,krmím superprémiovými granulemi a chtěla jsem se zeptat zda mám přidávat nějaké vitamínové doplňky.Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

pro dobrý pocit můžete přidávat nějakou polyvitamínovou směs a bylo by dobré mu doplňovat tzv. kloubní výživu pro dobrý vývoj kloubů.

Jan Čučka

Zakrslý králíček

Dobrý den chci se zeptat nevím zda jsem udělala chybu .Mám 3 zakrs.králíčky před 2měs.jeden z nich přestal jíst a pít tak nám nasadili Sulfamidin jenom seno a více pohybu.Králíček již za dva dny v pořádku.Totéž se opakovalo min.týden u druhého u samičky přestala pít ale jedla seno tak jsem jí dávala pít z misky to se napila.Za dva dny nejedla ani seno a pít jsem jí musela dávat sama.Tak dostala Sulfamidin ale nelepšilo se to.Ten den co jsem s ní měla jít na veterinu mi ráno umřela.Mám prostě výčitky,že ten den co přestala pít z pítka jsem měla jít hned k lékaři a né až za 3dny a mohl lékař nasadit něco jiného než Sulfamidin?Ptám se kvůli ostatním králíčkům.Jinak výsledky budu vědět v pondělí snad nějaká infekce či zánět dělohy.Předem děkuji.

Jan Čučka

Dobrý večer,

počkal bych na výsledky patologického vyšetření a dle toho má smysl dělat nějaké závěry. Klidně se mohlo jednat o kokcidiózu.

Jan Čučka

fenka

Dobrý den, mám fenku NO je jí 12 let a má již delší dobu problém s chůzí přesněji se zadními nohami. Občas se stane že se jí nohy smeknou a ona padne na zem. Je nějaká šance toto zmírnit nebo už je pozdě a jen čekat na nejhorší :o( Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý den,

může se jednat o kloubní degenerativní změny – artrózu nebou o neurodegenerativní onemocnění páteřního kanálu, což je problematičtější. Bylo by dobré pejska vyšetřit a pak se uvidí.....

Jan Čučka

kocourek

Dobrý den, zatoulal se k nám (nebo ho někdo vyhodil) kocourek, je u nás 3 týdny a nikdo se k němu nehlásí. Odhaduji ho na 4 měsíce. Co vše bude potřebat s ním při první návštěvě veterinární ordinace provést a kolik nás to bude stát? Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý večer,

v první řadě se bude muset koťátko odčervit, pak Vás bude čekat základní očkování. Cena odčervovací pasty je řádově 160 Kč.

Jan Čučka

Morče – narkóza – 3letý meší sameček

Dobrý den, zjistili jsme, že jedno z morčat přestalo jíst, včera jsem v 10.00 byla na veterině, měl v tlamce zapíchané tvrdší seno a přerostlé zadní zuby. V narkóze bylo vše upraveno. Morčátko odpoledne popolezlo v kleci, od té doby leží. Máme šanci na zotavení?

Děkuji za odpověď

Jan Čučka

Dobrý večer,

asi by již mělo morčátko fungovat. Jestliže se dlouze budí je třeba ho zahřát a doufat. Víc v této situaci nelze

Jan Čučka

Určení hladiny progesteronu v krvi

Dobrý den,

chci nechat nakrýt svou fenu psem, který žije celkem daleko. Budou to její první štěňata, takže bych jí pro jistotu chtěla udělat test na určení hladiny progesteronu v krvi. Vím, že je hodně spolehlivý, jen se chci zeptat kolik takový test stojí (alespoň orientačně), kdy se provádí a jestli je pak nutné krýt fenu ještě podruhé. Děkuji za odpověď.

Jan Čučka

Dobrý den,

Hladinu progesteronu je nutné sledovat dynamicky. Nestačí jeden odběr. První odběr krve by měl být okolo 8. dne hárání další podle hladiny. Cena jednoho vyšetření je okolo 450 Kč. Opakované krytí je vždy lepší.

Jan Čučka

Kočka zvracení chlupů

Dobrý den,pane doktore zhruba před 2 měsíci jsem byla u Vás s persk.kocourem šlo o nechutenství zvracení.Dělal jste nám i krevní testy a nic se nenašlo.Teď kocour se chová normálně bez známek žeby mu něco bylo ale tak jednou za 3-5dní vyzvrací salám chlupů s trochou nestráveného jídla.Koupila jsem pastu s maltozou dávám deně tak 2cm.Bojím se že je špatné že zvrací tak často nemám změnit granule ?dáváme Friskis indor cat.Jinak kocourek je hraví bez známek nemoci.Moc děkuji za odpověď a radu.

Jan Čučka

Dobrý večer,

chlupaté kočky občas zvrací chlupy a je to normální. Jednou za 3 dny je relativně často. Na trhu jsou přípravky, které rozpouští tzv. bezoár v zažívacím aparátu (chlupy). V případě potřeby se dá změnit krmení na nějakou intestinální formuli.

Jan Čučka

Štítná žláza

Dobrý den,

pane doktore mám na Vás dotaz. Mám 5ti letého britrského obézního kocourka, který už přes rok baští granule Obezity od Royal Canin. Ale stále se nám nedaří nějaké to kilíčko shodit. Veterinářka měla podezření na diabetes nebo štítnou žlázu. Diabetes se z moči vyloučil. Chtěla bych se zeptat, zda se dá zjistit onemocnění štítné žlázy sonografií. Je problém mu odebrat krev, proto zkouším jiné varianty. Děkuji za odpověď. Katka

Jan Čučka

Dobrý den,

pro vyloučení diabetu i hypofunkce štítné žlázy se dělají funkční testy. Funkční testy se provádí z krve. Sonografie štítné žlázy se provést dá, ale nemusí se vždy shodovat anatomická a funkční změna tohoto orgánu.

Jan Čučka

štěně ne a ne růst

Dobrý den

Mám prosbu mám 14 denní štěnata NO a všechny až na jedno mají 1,7kg zatim co to jedno pije a pije ,ale neroste .Připadá mě to ,že mu přibívá jen bříško (to má obrovské) tak hlava a tělo mě připadají nevyvážené vůči bříšku. Oproti ostatním má poloviční velikost i váhu.Denně přibere snad 20g zatímco ostatní 100g. Děkuji za odpověď Bruk Tomáš

Jan Čučka

Dobrý den,

podle toho co popisujete se může jednat o vývojovou vadu. Asi by bylo vhodné štěně vyšetřit.

Jan Čučka

vyšetření

Dobrý den.

Přečetla jsem si, že děláte vyšetření srdce. U příbuzných našeho psa se vyskytly nějaké srdeční vady – u jedno co vím tak zvětšené srdíčko, u druhého stenóza aorty. Náš pes (4roky) nám připadá zdravý, žádné problémy nemá , chtěla jsem se zeptat, co takové vyšetření obnáší (co je potřeba) a kolik stojí. Dále zda také děláte stěry u fenek – hormonální rozbor při určení plodných dnů a zda si vše děláte sám nebo je nutné zanést vzorky do jiné laboratoře? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana

Jan Čučka

Dobrý den,

Vyšetření srdce obsahuje auskultaci (poslech), RTG vyšetření, EKG a echokardiografii. Celková cena je řádově 1300 Kč, ale vždy záleží na tom, co je třeba vyšetřit. Vaginální cytologii (stěry) děláme zde na místě.Na stanovení vhodné doby krytí je dobré brát i krev na hladinu progesteronu – to se posílá do laboratoře a výsledek je druhý den. Vy nic nikam nenosíte!

Jan Čučka

60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1